УКРАЇНСЬКІ БІЙЦІ ОДНИМ ВИСТРІЛОМ НАНЕСЛИ БОЙОВИКАМ ВТРАТ НА ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ

Батальйон спеціального призначення Національної гвардії України «Гарпун» створений порівняно недавно. З ініціативи Міністерства внутрішніх справ України підрозділ було створено для ведення розвідки і контррозвідки на окупованих територіях, виявлення та знищення диверсійно-розвідувальних груп, зачистки населених пунктів після звільнення від бойовиків, боротьби з терористами тощо. З січня нинішнього року службу в цьому підрозділі проходить і шполянин Василь БИКОВЕЦЬ.
Нещодавно він повернувся із зони бойових дій на Сході, де майже два місяці виконував секретне завдання. Під час його коротких канікул на Шполянщині нам вдалося поспілкуватися з бійцем. Він розповів багато цікавого про бойові будні в зоні проведення антитерористичної операції, але, на жаль, не про все можна розповісти читачам на газетних шпальтах.

Наші бійці збили дорогий російський безпілотний літальний апарат найвищого класу вартістю понад 6 мільйонів умовних одиниць. На озброєнні російських терористів донедавна було 11 одиниць безпілотників такого класу. Нині їх на два апарати поменшало (перший збили раніше). Коли сеператисти зрозуміли, що їхній «дрон» (таку назву має літальний диво-витвір російських виробників озброєнь) збитий, то відкрили шалений мінометний вогонь в район падіння літального апарата. Бойовики робили все можливе, щоб відбити назад захоплений безпілотник. Бійці спецпідрозділу «Гарпун» отримали наказ вивезти з лінії зіткнення збитий літальний апарат. Це було доволі складним завданням, оскільки сепаратисти на пошук російського «дрона» вислали декілька своїх бойових груп. В неймовірно складних умовах бійцям «Гарпуна» вдалося виконати бойове завдання і доставити його на територію, підконтрольну українським військовим.

За виконання цього і кількох інших бойових завдань в боротьбі з сепаратистами і терористами Василь Биковець отримав 10 днів відпустки. Нині він повернувся до військової частини, знову виконує бойові завдання.

— Що запам’яталося найбільше в зоні АТО? Це зазомбованість місцевого населення, сепаратистів навіть не російським телебаченням, а кремлівськими прихвостнями на Донбасі, так званими ватажками та ідеологами «Лугандонії», — каже Василь.

Але боєць переконаний на всі сто відсотків, що перемога буде за нами.

Віктор КРАВЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України.

Так нині виглядають прихильники «Русского мира» на Донбасі.