Лицар українського слова: у Шполі відбулася літературна година (ФОТОФАКТ)

Сьогодні, 5 січня, у міській бібліотеці КЗ «Центр культури та дозвілля» відбулася літературна година, присвячена 190-річчю від дня народження українського поета, перекладача, фольклориста, професійного лікаря Степана Руданського.

Про це пише "Шполяночка+", з посиланням на пресслужбу закладу.

​Бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом поета та зазначили, що його творчість представлена у прижиттєвих публікаціях ледве двома десятками віршованих творів і фрагментів, пізніше стає об’єктом зацікавлення діячів української культури. До літературної спадщини Степана Васильовича Руданського, основна й найцінніша частина якої була надрукована лише після його смерті, належать переклади («Слово о полку Ігоревім», уривки з «Краледворського рукописву», Вергілієва «Енеїда!», перший повний в українській літературі переклад Гомерової «Іліади» та ін.) і збірники народних пісень з власних записів. Основні твори Степана Руданського складають три томи, переписані й оформлені самим поетом. Перший, під назвою «Співомовки козака Вінка Руданського, книжка перша, з 1851 року до 1857» («Вінок» - переклад імені поета з грецької: «Стефанос» - вінок) вміщує пісні та балади в хронологічній послідовності їх написання. Другий – «Співомовки козака Вінка Руданського, книжка друга, 1857-1858 і 1859» - складається з 235 поезій, гуморесок, названих «приказками», й вірша «Студент». Третій – «Співомовки козака Вінка Руданського, 1859-1860» - це пісні, приказки, легенди, історичні поеми. Також Руданський писав балади, ліричні вірші, віршовані казки й поеми.

Степан Руданський – автор слів популярних українських пісень «Повій вітре на Вкраїну», яка довгий час вважалася народною, «Гей-гей воли! Чого ж ви стали», «Не дивуйтесь, добрі люди». А ще Степан Васильович є автором історичних поем «Мазепа, гетьман український», «Іван Скоропада», «Павло Полуботок», «Велямін» та ін.

​До 190-річчя Степана Руданського в читальній залі бібліотеки організована книжкова виставка «Степан Руданський: Доля, життя, поезія», на якій представлені поезії, співомовки та віршовані гуморески автора.