Від мавп’ятства до блюзнірства або хвали мене, моя губонька, бо до вух роздеру

Де межа?

      В останньому спецвипуску «Шполянських вістей» голова районної державної адміністрації Володимир Потапенко вихваляється своєю причетністю до започаткування на Шполянщині просвітницького фестивалю «Товмацький курінь».

Як кажуть в народі: «Як сам себе не похвалиш, то ходиш, як обпльований».

А обпльованому ходити голові РДА не гоже, тому доводиться фантазувати.

     І все, можливо, було б гаразд, адже на Шполянщині вже давно звикли, що без голови райдержадміністрації в районі ані кури не несуться, ані поголів’я худоби не збільшується. Та у випадку «Товмацького куріня» – тема для самопіару була обрана явно не вдало!

     Ідея вшанувати героїв Холодного яру, двох славетних отаманів Івана Лютого Лютенка (Гонта) та Івана Чорноусова (Чорний ворон), які народилися у селі Товмачі, виникла у кількох місцевих активістів. Так, сільський голова Товмачів Сергій Коваль, депутат районної ради Анатолій Козленко, їхній земляк, колишній начальник відділу культури райдержадміністрації Дмитро Вовк та член громадської організації «Союз українок» Наталія Сторчак у 2015 році запропонували започаткувати просвітницький фестиваль, який би став  справжньою туристичною родзинкою району, згуртував людей навколо історії свого краю, спонукав пишатися сильним духом та героїчним патріотизмом своїх земляків.

    Щоб влада посприяла у проведенні заходу зі своєю ідеєю активісти звернулися до райдержадміністрації. Втім там ініціативу сприйняли за невдалий жарт, а ідея ініціаторів була навіть висміяна на сторінках однієї з районних газет. Тоді, таке блюзнірство, активісти пропустили повз вуха та продовжили робити свою справу.

Коли ж у владних кабінетах зрозуміли, що захід дійсно вартий уваги і зможе привернути увагу багатьох туристів, то вирішили хоч якось до нього примазатись.

     Та попри гучні обіцянки особливої підтримки та допомоги від РДА ніхто, на жаль, так і не отримав, крім присутності на фотографіях під час відкриття пам’ятника «Борцям за волю України», встановленого за кошти та ініціативи зовсім інших людей. Частину коштів для «Товмацького куріня» під час сесії виділив депутатський корпус Шполянської районної ради, основним же спонсором фестивалю стала Група компаній ЛНЗ. Саме за ці кошти організатори змогли прийняти гостей, встановити памятник, закупити книжки тощо.

     Залишається не зрозумілим, яка ж причетність Володимира Потапенка до фестивалю «Товмацький курінь»? Ідею – висміяли, грошей – не дали, можливо вагомий внесок посадовця – це фото біля монументу?