Маєш великий будинок — по субсидію не йди

В уряді України заявили, що раніше субсидію призначали особам, які володіють будинками і квартирами із великою площею, оскільки в них прописувалися, наприклад, самотні пенсіонери, які не могли оплатити житлово-комунальних послуг. Тепер субсидію власникам такої нерухомості не призначатимуть.

Відповідне рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Кабміну України 27 квітня, повідоляє прес-служба уряду.

«Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних і відносяться до категорії «преміум класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсидії на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталася до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу. Із 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 м², а будинку — 200 м², окрім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі», — заявили в Кабміні.

Субсидій, крім цього, не призначатимуть, якщо у сім'ї є авто, якому менше ніж п'ять років. Дані про здавання житла в оренду потрібно буде вносити в декларацію до розділу «інші доходи».

Також, згідно з рішенням уряду, в наступному опалювальному сезоні субсидію буде монетизовано що дасть можливість українцям залишати собі зекономлені на житлово-комунальних послугах гроші.