Майно збанкрутілого комунального підприємства знову належить місту

Як відомо, 15 лютого 2016 року Господарський суд Черкаської області ухвалив рішення визнати недійсними результати аукціону з продажу майна Шполянського виробничого управління житлово-комунального господарства, що знаходиться за адресою: місто Шпола, вулиця Орлова, 23.

Ще у 2007 році ухвалою господарського суду Шполянське ВУЖКГ було оголошене банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру. На початку 2015 року відбулися торги, які Шполянська міська рада в судах різних інстанцій просила визнати недійсними, адже майно було продане за символічною ціною — трохи більше 20 тис. грн., а покупець пропонував Шполянській міській раді викупити його за 600 тис. грн.

На це погодитися було важко, тож розпочалися судові перипетії, які для міської ради завершилися успіхом. Нагадаємо, що 15 грудня 2015 року постановою Вищого господарського суду України було задоволено касаційну скаргу Шполянської міської ради та скасовано ухвалу Господарського суду Черкаської області від 16 липня 2015 року. Суть цієї ухвали полягала в тому, що міськраді було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним аукціону. 11 лютого 2016 року господарський суд Черкаської області в іншому складі суду, переглянувши справу, ухвалив задовольнити позовну заяву Шполянської міської ради та визнати недійсними результати аукціону з продажу майна Шполянського ВУЖКГ.

У заяві та додаткових поясненням міської ради йшлося, що це майно має суспільну цінність для територіальної громади Шполи, тому його продаж мав здійснюватись частинами за попередньою згодою із міською радою як власником майна. Більше того, під час проведення аукціону не було дотримано інших законних вимог щодо порядку продажу Шполянського ВУЖКГ.

23 грудня 2016 року були повторно проведені електронні торги. Комунальне підприємство «Благоустрій» Шполянської міської ради взяло участь у них. Так, комунальний комплекс знову повернувся у власність громади міста за ціною 252 тис. грн., які було передбачено у міському бюджеті-2016. У переліку нерухомого і рухомого майна, зокрема, налічуються майстерні, контори, склади, прибудови, автотранспорт у кількості 5 одиниць, агрегати, обладнання, оргтехніка тощо.

Наталія ДАВИДЕНКО
«Шполяночка+»