Майнові права дитини, позбавленої батьківського піклування, захищає прокуратура

Під час вивчення Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури стану збереження майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлено факт порушення права неповнолітнього жителя Шполянського району, 2000 року народження, на спадкове майно.

Встановлено, що у дитини, яка на час відкриття спадщини була малолітньою та вважається такою, що прийняла спадщину після смерті свого батька, відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку та земельної ділянки, що знаходяться в одному з сіл Шполянського району. Однак, неповнолітньому було відмовлено у видачі відповідного свідоцтва через відсутність документів, що посвідчують право власності на спадкове майно.

У зв'язку з вищевикладеним, реалізовуючи функцію представництва інтересів громадян в судах у випадках, визначених законом, Смілянська місцева прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про визнання за неповнолітнім права власності на спадкове майно, яка на цей час перебуває на розгляді в Шполянському районному суді.

Гліб КУЗНЄЦОВ,
виконувач обов'язків начальника Шполянського відділу
Смілянської місцевої прокуратури.