Маленькі приємності для різдвяного настрою: атмосферний декор від шполянської майстрині

Чи знаєте ви, що таке «хюґе»? Якщо ваша відповідь ствердна, то ви щасливіші від тих, хто не знайомий із цим поняттям. Якщо коротко, то «хюґе» – це особлива життєва філософія. Саме вона  вчить радіти життю і  допомагає створити спокійну, затишну, теплу атмосферу гармонії, навіть коли на душі кепсько, а за вікном жахлива погода. Філософія «хюге» – це справжній стиль життя, вміння знаходити шматочки щастя у простих і буденних речах, бути «тут і зараз» і просто насолоджуватись тим, що робиш.

Шполянка Тетяна Карачарова – саме та людина, яка дарує такий настрій і собі, і шполянам, створюючи власноруч декор до свят і не тільки…

«Люблю з простих речей зробити щось незвичайне»

Пані Тетяна шукала себе в різних життєвих сферах і вважає, що хобі може найвдаліше поєднати в собі і джерело натхнення, і стати одним із шляхів заробітку. Сьогодні майстриня  не просто створює оригінальні композиції, але й багато сама навчається, аби правильно презентувати їх, знаходить клієнтів і має безліч ідей, які планує втілити в життя. За чашечкою кави ділиться думками, своїм баченням життя і новими ідеями.

Тетяна Вікторівна має технічну освіту. Свого часу працювала на приладобудівному заводі у сусідньому місті. А після розпаду СРСР вона, як і багато людей, що втратили роботу, почала шукати для сім’ї інші джерела заробітку.  Певний час займалася підприємництвом, але пробувала себе в інших, творчих сферах.

– Я відчувала, що торгівля – це не моє, – розповідає Тетяна Вікторівна. – Я більш творча натура. До того ж – люблю вчитися. Якщо мене щось зацікавило, я вивчаю це не поверхово, а досконало. До того ж, не можу сидіти, склавши руки. Мені цікаво з простих речей зробити щось незвичайне, те що інші не помічають, а я бачу, і ці ідеї втілювати в життя.

Кілька років тому, напередодні різдвяних свят, натхненна передноворічною атмосферою, пані Тетяна виготовила з підручних матеріалів новорічного гномика, потім йому пару – дівчинку-гнома. Це були її перші роботи. Згодом почала виготовляти новорічні гірлянди.

– До різдвяно-новорічних свят я завжди роблю своїм дітям, які проживають у Львові, подарунки, – розповідає жінка, пригадуючи свої перші спроби виготовлення декорацій. – Тож на замовлення дочки зробила композицію на стіл, іграшкові композиції на ялинку.

Коли  почалася повномасштабна війна зі щоденними відключеннями світла, я відчувала хвилювання, тривогу, і такі творчі заняття, навіть при світильнику, ставали для мене своєрідною медитацією, вони допомагали на якийсь час відволіктися від реальності, і я заспокоювалася…  До речі, я помітила, що  з початком війни багато людей почали займатися різними видами творчості. Такий досвід став корисним  і для мене. Мені хотілося працювати з текстилем, гарною тканиною.

Важливо не лише виготовити, а й презентувати свою роботу

Тетяна Вікторівна за знаком Зодіаку – Терези, і, як його представники, має різнопланові інтереси. Цікавиться політикою, психологією, езотерикою,  англійською мовою. Розпочавши створювати різні декоративні композиції, почала навчатися  й презентувати їх. Вважає, що це є важливою умовою для того, щоб твої вироби побачили й оцінили.

– Шкода, що є багато людей, які займаються творчістю, але ніде її не показують, не виставляють у соцмережах, – зауважує вона. – Велике значення має те, як себе презентувати. Це важливо для людей  особливо старшого віку, у яких є певні творчі задатки, які потрібно спрямувати в правильне русло, знайти, чим зайняти себе на заслуженому відпочинку, і мати хоча б невеликий додатковий заробіток. Це необхідність реального життя. Потрібно моніторити соцмережі, бути в курсі реальних подій, не соромитись навчатися, навіть брати якийсь досвід у людей молодшого покоління.

Пані Тетяна вважає, що спочатку потрібно інвестувати в знання,  а вже потім у все інше. Тому сама багато читає, все пізнає, любить навчатися і вчити інших. Уперше вирішила показати свої роботи минулого року біля одного з магазинів у центрі міста, де іноді збираються такі ж творчі люди і приносять свої вироби для продажу. Спілкуючись з ними, спостерігаючи за попитом шполян, виникали нові ідеї.

– Це було, ніби гра. У житті все, ніби гра, все сприймається не дуже серйозно, – посміхається. –  Якось, зайшовши до одного з магазинів, я побачила, як люди роздивляються  і перебирають на розкладці обереги, які коштують немалі гроші, але являють собою звичайний мас-маркет. Тоді я задумалась, як я можу додати своїм виробам якоїсь родзинки, чогось оригінального, що могло б  більше  зацікавити, сподобатися покупцям і дарувало б їм гарний настрій в домашній атмосфері.

Так, наприклад, при виготовленні віночків  я знайшла креативний хід, використавши як основу композиції обрізану восени виноградну лозу. Зараз дуже популярна пампаська трава (кортадерія – ред.), схожа на очерет, і я захотіла виготовити із неї вінок, який став оригінальним і сподобався моїм замовникам.  Мені подобається працювати з сухоцвітами, природним матеріалом, тканиною і пір’ям. (З роботами пані Тетяни можна ознайомитися на сторінці у facebook (за її ім’ям та прізвищем) та в instagram – tatin_decor.ua.)

До речі, є такий додаток «Пінтерест» (соціальний інтернет-сервіс, фотохостинг, що дозволяє користувачам додавати в режимі онлайн зображення, поміщати їх у тематичні колекції та ділитися ними з іншими користувачами, – ред.). Там можна почерпнути дуже багато ідей. Також, як матеріал для композицій, використовую хвойні шишки, які привезені зі Стрийського парку Львова. Це все були зимові різдвяні композиції. А потім настав час готувати і виготовляти пасхальні композиції. Тож напередодні Великодня я виготовила і гарно прикрасила святковий пасхальний кошик, потім пасхальне дерево у лавандових тонах. І людям це сподобалося, адже такі декорації додавали їм позитивних емоцій, натхнення. Почала виготовляти деякі речі на замовлення, узгодивши всі деталі і кольори із замовником.

У мріях – своя творча студія

Щодня, гуляючи з собакою рідним містом і споглядаючи його красу, пані Тетяна наповнюється новими ідеями і задумами, зокрема і щодо самого його розвитку.

– Шпола знаходиться у географічному центрі України. Є прекрасний комплекс «Крила», але поруч немає розвинутої туристичної інфраструктури, де можна було б організовувати якісь ярмарки, фести… чи проводити осінні, різдвяні, весняні, літні свята. Там всі, хто займається творчістю, могли б представляти і продавати свої вироби.

Тетяна Карачарова мріє створити свою  творчу студію, де б могла працювати над реалізацією своїх ідей і заодно презентувати свої вироби шполянам. Себе вважає наполегливою і цілеспрямованою людиною, тож сподівається, що задумане нею обов’язково здійсниться.

Готуючись до Різдва, майстриня виготовляє різдвяні декорації собі і на замовлення, вкладаючи в них всю свою любов. І найбільше жінку радує, коли зроблене її руками додає новим власникам її виробів гарного настрою, а такі, на перший погляд, дрібнички, створюють в домі атмосферу хюґе і роблять людей  хоча б трішки  щасливішими.

Лариса Бачинська