Маленький кліщ — велика проблема!

3астереження

Ензоотичними територіями (де вловлені кліщі, на яких виявлені збудники хвороби Лайма) Шполянського району вважаються адміністративні території м.Шпола, сіл Товмач, Скотареве, Кримки, Лебедин, Журавки, Мар’янівки. Складна ситуація і на 14 адмінтеріторіях прилеглого Городищенського району та 6 - Звенигородського.

Щоб не допустити укусу кліща та зараженню iнфекцiйними хворобами

При виборі мiсця зупинки у лiсi, парку надавайте перевагу сухим сосновим ділянкам з пiщаними ґрунтами або дiлянкам без трав’янистої рослинностi. Місце для привалів потрібно звільнити від сухої трави, гілок, в радіусі 20-25 м. Не можна сiдати чи лягати на траву. Ходити в лiсi, парку слiд посерединi стежини (дороги), не торкаючись чагарникiв, високої трави, по освiтленій (сонячнiй) сторонi.

Для прогулянок на природі — у лісі, парках, роботах на присадибних ділянках, тощо — одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами який щільно прилягає до тіла, аби легше було помітити кліщів, покривайте голову головним убором, прибравши під нього довге волосся.

Значно пiдвищують ефективнiсть захисного одягу застосування спеціальних засобів — репелентів, які наявні в аптечній мережі.

Пiсля повернення з лiсу, парку треба зняти одяг, ретельно його й тіло оглянути, не заносити в примiщення свiжозiрванi рослини, верхнiй одяг i iншi предмети, на яких можуть виявитися клiщi.

У випадку коли, використавши всі способи захисту, кліщ все ж присмоктався, потрібно діяти так:

  • для видалення клiща слiд звернутись до найближчого медичного закладу i, лише при неможливостi, зняти клiща самостійно, дуже обережно, щоб не обiрвати хоботок, повільно розхитуючи його пальцями чи пінцетом, попередньо змастивши місце будь-яким жиром;
  • пiсля видалення клiща мiсце укусу продезинфiкувати 70% спиртом, 5% розчином йоду або горілкою, а руки ретельно вимити з милом;
  • записати iнформацiю про мiсце, час i дату укусу;
  • пiсля видалення клiща слiд звернутись до медичного закладу для вирiшення питання щодо необхiдності профілактичного лікування та дослідження кліща.

Пам’ятайте, захиститись від укусу кліща простіше, ніж лікуватись від хвороб, які він переносить!

Марія МИХАЙЛЕНКО, начальник відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Шполянському районі