«Маразм крєпчал»: районне керівництво оголосило Шполі бойкот?

Пам’ятаєте, нещодавно до Шполи приїздив відомий політик Міхо Саакашвілі та зняв цікавий відеоролик біля недобудованого знака-шпиля на трасі поблизу Сигнаївки, що символізує географічний центр України? Він з доволі великим оптимізмом припустив, що Адміністрацію Президента України — сучасну і прозору, потрібно збудувати саме тут і здійснювати управління державою із самого «пупа» нашої країни. Шполяни сприйняли таку пропозицію по-різному — хто всерйоз, а хто іронічно. Та найбільш буквально, напевне, до цього ставиться голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко.

Смішки смішками, а позиція голови Шполянської РДА, який уже вирішив перенести проведення районних заходів із Шполи на базу Сигнаївки, видається, як мінімум, дивною. Так, урочистості з нагоди державної дати — пам’яті Героїв Крут, зустріч голови РДА з обдарованою молоддю Шполянщини провели саме в цьому трендовому для Потапенка селі. Навіть подейкують, що і проведення заходів до 95-річчя Шполянського району планували провести в Сигнаївському будинку культури. Принаймні, такий варіант розглядався, повідомили джерела зі Шполянської райдержадміністрації. А ще лобіювання сигнаївських інтересів прослідковується у діях пана Потапенка, враховуючи його особливий пієтет до Сигнаївського НВК. Окрім того, що він особисто гастролює по Україні разом із шкільним хором «Родина», використовуючи на це бюджетні кошти, — нещодавно із мільйона гривень, який депутати Шполянської районної ради виділили районній освіті на встановлення нових вікон у школах району, — 150 тис. своїм розпорядженням районний очільник вже віддав на лінгвістичний кабінет у Сигнаївському НВК. Очевидно, що на його погляд, найкращій школі району та області нагальніше допомогти із сучасними нововведеннями, аніж замінити старі вікна в інших сільських школах району.

Спробуємо припустити, з чим пов’язані такі «стратегічні зміни» в управлінні районом. Очевидно, що зовсім не мальовничими просторами природи вабить Володимира Миколайовича Сигнаївка, котрий проявляє неприховану прихильність до села і посадовців його установ. А от втрачені за останній рік важелі впливу в Шполі наводять на певні думки.

 Остаточно втративши можливість щось вирішувати в місті, яке вже рік входить в окрему територіальну одиницю, підпорядковується напряму обласній державній адміністрації та до якого перейшли всі заклади гуманітарної сфери, — пан Потапенко, напевно, комфортніше почувається на публіці в Сигнаївці, яка ще не увійшла до жодної ОТГ і перебуває під його егідою. А чому б і ні? Щоб і виглядати солідно, і наче «в своїй тарілці». То чому б не локалізуватися у Сигнаївці?

Як сприймати такі дії районної влади, судити не нам. Що це: бажання втриматися на пристойному рівні чи звичайна помста?

Колись більшовики теж, утворивши УРСР, перенесли столицю України до більш зрусифікованого Харкова, аби позбавити влади проукраїнські Київ та Центральну Україну й почуватися повновладними.

Та вже отакі незручності для голови РДА та всієї райдержадміністрації до кінця року зникнуть, оскільки, за попередньою інформацією, бюджетні асигнування з державної казни на утримання РДА на наступний рік в Києві, можливо, уже й не передбачатимуть. Тож настає час, коли «все буде ОТГ!» — хоч по добрій волі, хоч ні. Принаймні, це точно позбавить місцевого ставленика президентської вертикалі сорому за свій неприкаяний статус. 

Сергій ЗУБАТОВ