Маршрути громадського транспорту до сіл: чи залишаються пільги?

ІЗ СЕСІЇ ЛЕБЕДИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Минулого тижня у засіданні позачергової сесії Лебединської сільської ради взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова РО ветеранів війни та праці Володимир Пустовіт, покликані необхідністю вплинути на хід вирішення важливого побутового питання — виділення коштів на безкоштовний проїзд пільговій категорії населення в І кварталі 2016 року та надання фінансової допомоги районній організації війни та праці.

Як відомо, нинішній рік розпочався із гарячих дискусій через законодавчу ініціативу парламентаріїв — у Законі України «Про Держбюджет України на 2016 рік» видатки на компенсацію за перевезення пільгових категорій не передбачені і держава частково переклала це на місцеві ради. У попередні роки ці видатки фінансувалися за рахунок субвенції з державного бюджету, а починаючи з 1 січня 2016 року, надання пільг окремим категоріям громадян та фінансування витрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевого самоврядування. Звичайно, нести додаткові витрати на численні пільги є додатковим тягарем для сільської ради.

— Ситуація склалася така, що у законодавстві один нормативний акт суперечить іншому, — зазначає голова райдержадміністрації Володимир Потапенко. — Адже постанову, відповідно до якої пенсіонери їздили безкоштовно, сьогодні ще ніхто не відмінив. Перевізник, в свою чергу, висловлює аргументи інші: закон має вищу силу, ніж постанова. Потрібно прийняти мудре рішення.

В результаті обговорення депутати дійшли спільної згоди і абсолютною більшістю голосів проголосували за виділення коштів на безкоштовний проїзд пільговій категорії населення на І квартал та за виділення фінансової допомоги районній організації ветеранів війни та праці, проведення коштів із загального до соціального фонду на ремонт сільського клубу. Не залишили поза увагою часткове фінансування районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»), що відбудеться в с. Лебедин.

Голова земельної комісії Володимир Прикуп озвучив пропозицію про передачу у комунальну власність сільської ради незатребуваних паїв колишніх колективних господарств «Осовського», «Петровського», «Росія» загальною площею 111 га.

— Так ми зможемо, надавати ці землі в оренду, і матимемо додаткові надходження до місцевого бюджету, — наголосив сільський депутат.
Рада одноголосно підтримала цю пропозицію.

Юрій ГЛАДЕНКО.