Матусівська громада витратила реальні мільйони на неіснуючий ремонт доріг. За справу взялась прокуратура

У ході журналістського розслідування господарської діяльності посадових осіб Матусівської ОТГ, було встановлено про відкрите кримінальне провадження за зловживання службовим становищем під час ремонту доріг у Матусівській громаді.

У минулих номерах ми вже повідомляли, що лише через втручання прокуратури вдалось зберегти сільську греблю в Матусові, яку місцева влада хотіла за безцінь продати місцевому фермеру. Однак, оприлюднення цієї інформації неабияк обурило голову ОТГ Василя Колісника, який не добирав слів і не зважав на факти, називаючи розслідування обласних журналістів «проплаченим», а статтю «замовною». Цього разу медійники ще раз нагадали читачам, що «головний матусівець» або не розуміє, що критикує, або ж свідомо намагається скинути відповідальність на «вигадки писак».

У матеріалі журналістів згадується, що нещодавно в Матусівській ОТГ хотіли продати гідротехнічні споруди сільського ставу площею 37 гектарів, незважаючи на те, що такі споруди суворо заборонено віддавати в приватні руки. Депутати ОТГ своїм рішенням продали за 179 тисяч гривень об’єкт, ринкова вартість якого сягає 6,7 мільйона гривень. Тоді завдяки вчасному реагуванню органів прокуратури вдалось скасувати протизаконне рішення. 

Цю інформацію було підтверджено в офіційній інформації правоохоронного органу.

У той же час, після різких заяв голови Матусівської ОТГ, журналісти «копнули глибше» і, як з’ясувалося, не дарма – за дії окремих посадових осіб ОТГ взялися правоохоронці. Підстава – зловживання владою та розтрата коштів громади на ремонт доріг громади.

У прокуратурі інформують, що ними було проведено моніторинг порталу закупівель та встановлено, що Матусівською сільською радою ОТГ протягом 2019-го року було проведено ряд закупівель з поточного та капітального ремонту доріг. Загалом договори передбачали поточний ремонт доріг ОТГ площею 5 тисяч 364 квадратних метри покриття та капітальний ремонт дороги по вулиці Героїв Крут площею 1000 квадратних метрів.

– Відповідно до звіту про  укладені договори від 27.11.2019 р. Матусівською сільською радою, в якості замовника, було укладено договір про закупівлю робіт з ФОП Бабян С.Г. щодо поточного ремонту дороги по вул. Перемоги (площею – ред.) 1034 квадратних метри за ціною 199 тис 814 гривень терміном дії з 27.11.2019 по 31.12.2019, - йдеться у повідомленні прокуратури. – Крім цього, відповідно до звіту від 11.07.2019 Матусівською сільською радою було укладено договір про закупівлю робіт з ФОП Варданяном Гарніком щодо поточного ремонту дороги по вул. Перемоги (площею – ред.) 267 кв. метри за ціною 70 тис. 918 гривень терміном дії з 11.07.2019 по 31.12.2019 р.

Утім, на вигляд масштабний ремонт доріг в ОТГ виявився лише словами в документах. В прокуратурі Черкаської області повідомляють, що виїздом на місце було встановлено, що фактичні обсяги поточного ремонту дороги по вул. Перемоги значно менші, ніж передбачено згаданими договорами про закупівлю. Також правоохоронці повідомляють, що під час вибіркового огляду доріг за іншими укладеними договорами було виявлено відсутність будь-яких ознак проведення робіт з поточного ремонту взагалі.

– За вказаним фактом 11.02.2020 р. Смілянською місцевою прокуратурою було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину,  передбаченого ч.2 ст. 191 КК України, – інформують у прокуратурі.

Варто зауважити, що кримінальне провадження відкрито за ознаками привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Винному загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Журналісти зазначають, що один із підприємців, який фігурує в кримінальному провадженні, зареєстрований у Матусові, у 2018-му році вже проводив ремонт доріг в ОТГ. Тоді з підприємцем був укладений договір на ремонт 1 тис. 945 кв. метрів дороги по вул. Б. Хмельницького в Матусові, яка за наявною інформацією є частиною багатостраждальної автодороги  місцевого значення «О 242013 //Н-16/ – Станіславчик/ – Матусів – Самгородок». Як відомо, нині ця дорога перебуває в жахливому стані, що змушує жителів Матусова виходити на протести та перекриття доріг з вимогою виділити кошти на її ремонт.

Якщо згадати, то останнім часом представники влади в Матусові ледь не на кожному кроці бідкаються про те, що їм не виділили коштів на ремонт доріг. Винними в цьому сільські владці вважають чомусь потужне підприємство зі Шполянщини – «Лебединський насіннєвий завод». Мовляв, саме через вплив «ЛНЗ» у Матусові такі погані дороги… Ймовірно, при наближенні до виборів-2020 підприємців почнуть звинувачувати не лише в цьому, а й в «масовій засусі», «надмірній спеці» та інших проблемах окремих чиновників… 

А поки в Матусові знову шукають винних у відсутності доріг, за псевдоремонт тих же доріг відповідатимуть ті, хто найгучніше про це кричить на кожному кутку….