14 серпня, у день свята Маковея, Матусів традиційно відзначив День села. Цього дня на площі села працювали атракціони, де малеча мала змогу пострибати на батуті, поїздити на машинках, погратись на гірках, а також поласувати солодкою ватою та попкорном. Ввечері ведуча Надія Олійник розпочала концерт розповіддю про краєзнавця Івана Яхна, який описав у своїх трьох книгах славну історію села і який говорив, що в свідомості кожної людини повинна бути гордість за величні трудові подвиги пращурів в ім’я свободи і незалежності, в ім’я кращої долі. Далі відмітила, що село по-справжньому розцвіло, коли головою колгоспу був світлої пам’яті Володимир Іванович Кравченко. Тоді село було найкращим в районі, області та й в Україні. Прозвучав вірш, присвячений його світлій пам’яті, написаний матусівським поетом Василем Марочко (на жаль, теж покійним).
Сьогодні справу Володимира Івановича продовжують його сини Іван і Віктор, учні Анатолій Олійник (директор ПП «Оліанна»), Петро Волинець, Григорій Волинець (голова ФГ «Деметра», Олександр Шипельов (голова ФГ «Шипельов», Олександр Гомонюк (голова ФГ «Фенікс»), а також Юрій Дишлевий (голова ФГ «Оріон»), які разом зі своїми працівниками не дають занепасти селу і стараються, щоб воно процвітало. За можливості виділяють кошти на різні суспільні потреби громади, на розвиток культури.
Завдяки ФГ «Ольвія» (голова — Іван Кравченко) реставрується територія біля будинку культури, де працює їхня будівельна бригада. Також Іван Володимирович допомагає коштами на будматеріали, проведення свят і на пошиття сценічних костюмів.
На святі були висловлені слова підтримки і подяки нашим захисникам, які виконують у цей нелегкий час для України свій священний обов´язок, несуть армійську службу. Побажали їм сили, мужності і повернутися живими додому. І подяка всім жителям села, хто небайдужий до проблем нашої армії і допомагають, чим можуть!
Вітали вчителів і всіх працівників шкіл, медиків, всіх голів фермерських господарств, хліборобів і працівників, які трудяться в цих господарствах, підприємців села, працівників поштових відділень. А також були названі родини, які прожили 50 і більше років у парі, які одружились у 2015-му, у кого в цьому році з’явилось поповнення і які мають 3-х і більше дітей.
Музичні вітання дарували учасники художньої самодіяльності Мату-сівського БК — Володимир Сівак, Надія Олійник, народний аматорський колектив «Горлиця», дитячий танцювальний колектив «Перлина» під керівництвом Ірини Олійник, солісти Даша Демиденко, Надія Демиденко, Оксана Кравченко, Аня Товстоног, Люда Волинець, Ліза Берліян, Сергій Єгошин, Діана Кириченко, Тамара Щербатюк, Настя Криворучко, Віка Михайленко, Катя Мигута, Надія Олійник а також гості — танцювальний колектив Чигиринського районного БК «Либідь», в якому вже декілька років танцює матусянка Оксана Скляр.
Чудовий співак, колишній праців-ник будинку культури Анатолій Мой-сеєв розповів про те, що коли його сім’ю спіткала біда (доньці Віці по-трібна була дорога операція), то він відчув — вони в селі не одинокі. Багато матусян відгукнулись і посильно допомогли з коштами. На знак подяки для земляків прозвучали пісні у його виконанні.
Матусів славиться не тільки працьовитими людьми, а й людьми, які продовжують традиції української культури. Бібліотекарями була орга-нізована виставка виробів творчих земляків — Марії Фисун (Клименко), Наталії Зачепи (Фисун) (іграшка ручної роботи, обручі, українські віночки), Надії Коновалової, Людмили Діц (вишиті картини), подружподружжя Мішенків (набивні скатертини та картини — пейзажі), Людмили Комарової (роботи з бісеру) А також роботи вихованців вчителя НВК№1 Сергія Мірошніченка — Люди Ткаченко (орігамі), Юлі Пацьори (орігамі, бісер), Інни Берестової, Альони Седик, Насті Гончаренко, Ніни Маняк, Богдана Крижнього (вироби з дерева). Цікавою була старовинна робота — шкатулка інкрустована соломкою у вигляді будиночка вчителів Гладких Костя Івановича і Олександри Георгіївни.
Минулого року в Матусові не від-значали День села через траур. В цей день хоронили героя-прикордонника Сергія Лифаря, який загинув на сході країни. На виставці продемонстровано стенд про нашого загиблого героя, який виготовили педагоги НВК №1 Тетяна Гончаренко і Наталія Ляшко. Односельці мали змогу вшанувати світлу пам’ять Сергія Івановича.
Надія КОВАЛЬ,
сільський бібліотекар.
31 серпня 2015, 18:17