«Мені ніколи», — начальник відділу освіти батькам, діти яких потерпають у школі

Відгомоніли святкові урочистості з нагоди Дня знань, завершується другий тиждень нового навчального року, і до ОДА вже відлетіли красиві звіти Шполянської РДА про успішну прийомку шкіл та відсутність у них проблем. І… жодного слова про те, що в одній зі шкіл району (чи не вперше за всю історію) досі не підписаний акт прийомки школи до навчального року. Все — через відсутність у школі водопостачання. Кореспондент «Шполяночки+» побувала у Лозуватці, де, власне, і назріла водна криза, та взяла участь у батьківських зборах місцевого дитсадка.

  Якщо учні Лозуватської ЗОШ, попри не підписаний акт прийомки, все ж ходять до школи, беручи з дому бутерброди та користуючись зовнішнім туалетом, то дошкільнята садочок так і не відвідують. У дитсадку, окрім відсутності води, ще й забита каналізація.

Водопостачання в освітньому закладі відсутнє через поломку насоса, який вийшов із ладу ще в квітні. У ситуації, що виникла, усе каміння одразу полетіло у бік сільського голови Станіслава Бойка. Хоча він виявився звичайним заручником обставин, адже школа перебуває в районній комунальній власності, і відповідальним за її функціонування є відділ освіти РДА. Саме на його балансі знаходиться система водопостачання.  

— Сільська рада, хоч це і можна розцінювати як перевищення повноважень, осторонь цієї проблеми не стала. Наші депутати проголосували на сесії за виділення коштів із сільського бюджету на придбання нового насоса. Але й з ним ми наштовхнулися на проблему — у свердловині мало води, її не вистачає для повноцінної роботи насоса. Своїми силами працівники сільради та небайдужі жителі, за допомогою керівництва СТОВ «Першотравневе» (ГК «ЛНЗ»), щодня займаються відновленням водопостачання. Відремонтували старий насос, проклали додаткові труби, але поки це не дає результату. Потрібно приймати якесь рішення, але начальник відділу освіти Павло Вербівський ігнорує всі наші звернення — як усні, так і письмові, — роз’яснив на зборах ситуацію Станіслав Бойко.

На підтвердження своїх слів, у присутності батьків, він зателефонував Павлу Вербівському, якому повідомив про вимогу лозуватців терміново приїхати до села і озвучити свої наміри як відповідальної особи. Але у відповідь всі почули: «Мені ніколи».

Натомість голова РДА Володимир Потапенко разом зі своєю заступницею Ольгою Шпицею раз у раз по телефону випитують: «Коли вже у вас там буде вода?» Така позиція відповідальних керівників уже не дивує нікого, бо це вже не перший прояв їхнього так званого «господарницького таланту».

Коли ж селянам самотужки вдасться виборсатися із такої серйозної кризи, нікому не відомо.

Наталія ДАВИДЕНКО   

      

Сільський голова Станіслав Бойко на зустрічі зх батьками дошкільнят