ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!
Другого лютого конкурсна комісія з визначення лауреата премії імені Олекси Влизька в галузі літератури обрала переможця нинішнього року — видатного українського письменника і нашого земляка Михайла Федотовича Слабошпицького із книгою «Велика війна-2014…» (м. Київ, 2015 рік)». Його кандидатуру для участі в конкурсі подав колектив районного щотижневика «Шполяночка+». Загалом у конкурсі брали участь два кандидати — Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ та Сергій МОШЕНСЬКИЙ.
Перед проведенням процедури таємного голосування члени комісії обговорили ряд питань, що стосуються удосконалення подальшої роботи в частині популяризації премії та підняття її престижності на теренах не лише Шполянщини, а й усієї України. Так, вирішено надалі подавати оголошення про проведення конкурсу на сторінках всеукраїнських літературних видань, щоб залучити до кола претендентів на премію імені Олекси Влизька більшу кількість талановитих письменників і поетів.
Зокрема, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук, який входить до складу комісії, у своєму виступі вказав на ряд вагомих недоліків у її роботі в попередні роки. Найперше, на його думку, про престижність премії має свідчити набагато більша кількість учасників, а твори, за які присуджується нагорода, мають належати до високого літературного рівня.
— Ми маємо відповідати перед іменами, на честь яких запроваджуємо премії, — зазначив Володимир Трохимович.
Його підтримав колега — член Національної спілки письменників України Сергій Ткаченко, який додав, що до конкурсу на здобуття премії імені Олекси Влизька треба залучати митців слова зі всієї України, а поет Олександр Діхтяренко вважає, що змагатися за звання лауреата премії імені Влизька повинні рівносильні величини.
Вирішили також змінити підхід до проведення церемонії вручення премії переможцям. Останнім часом представники райдержадміністрації включали цю урочисту мить до сценарію шевченківського літературно-мистецького вечора. Але в час заснування премії — у 2008 році, це була окрема подія у день народження нашого поета-земляка Олекси Влизька — 17 лютого. З цієї нагоди у будинку культури проводили тематичну програму. Тож із нинішнього року ця традиція повернеться і наступної п’ятниці відбудуться урочистості.
За підсумками голосування, із 13-ти присутніх членів комісії за Михайла Слабошпицького віддали 10 голосів, за Сергія Мошенського — 3.
Шанованого переможця відразу привітали, зателефонувавши йому під час засідання.
Нагадаємо, що в цьому році в рамках конкурсу на визначення лауреата премії імені Олекси Влизька в галузі літератури конкурували між собою два кандидата: Михайло Слабошпицький із книгою «Велика війна 2014...» (м. Київ, 2015 рік) та Сергій Мошенський із книгою «Куцівський бурлака» (видавництво м. Черкаси, 2016 рік), присвяченою поетові із Куцівки Тодосеві Осьмачці.
Наталія СТОРЧАК