Міністр аграрної політики і продовольства України Ігор ШВАЙКА: «УКРАЇНА ЗМОЖЕ ПОСТАЧАТИ СВОЮ ПРОДУКЦІЇ НА КИТАЙСЬКИЙ РИНОК»

Продукти українського виробника можуть заполонити ринки понад ста країн світу. Упевненості в цьому додає й ухвалений напередодні народними обранцями законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». Про це вів мову під час Національного дня ферми, що проходив на Шполянщині 15 серпня, міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка. У заході також взяли участь голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, його перший заступник Наталія Старікова, провідні фахівці із заготівлі грубих кормів, керівництво району. За словами міністра, такий захід у нашій державі проходить уже втретє: досі його провели у Дніпропетровській та Рівненській областях. Цього разу організували на базі шполянського сільськогосподарського підприємства СПОП «Від-родження», який очолює Тетяна Ляшенко, генеральний директор — Юрій Ляшенко. Присутні учасники Національного дня ферми, перша частина якого проходила у приміщенні кіноконцертного залу «Космос», обмінювалися досвідом та дізнавалися, як шляхом грамотного харчування підвищити надої корів. Розпочали роботу наради з виконання Державного гімну України.

Ігор Швайка, виступаючи з трибуни, зупинився на не менш актуальному для виробників питанні, а саме: розширенні наявних ринків збуту товарів національних виробників. Він, зокрема, повідомив про те, що з початку нинішнього року експорт сільгосппродукції з України в Росію знизився на 30%. «Сертифікація за стандартами Європейського Союзу дозволить реалізовувати нашу продукцію не тільки в країнах ЄС, а й відкриє ринки ще понад сотні держав, серед яких — Китай та Південно-Африканська Республіка, — зазначив Ігор Олександрович, коментуючи ухвалений напередодні закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». — Своїм рішенням Верховна Рада України зробила ще один крок для нашої спільної справи й це є чудовою нагодою продовжувати рух уперед. Нині керівники переробних підприємств, експортери, що постачають товари до Російської Федерації, є одними з найбільших наших союзників. Вони хочуть разом забезпечити можливість роботи на міжнародній арені, й кажуть, що тоді про ринок РФ можна безболісно забути…».

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, виступаючи, наголосив на тому, що у харчовій промисловості повинні діяти чіткі стандарти. Натомість є цілі виробництва, де стандарти не витримуються. Як приклад «обману споживача» Ткаченко назвав виробництво спредів — так званих аналогів вершкового масла із застосуванням рослинних жирів: «Ми повинні говорити про те, що є стандарт, чіткий стандарт якості продукції. Тому що використання пальмової олії, рослинних жирів — це обман».

Цього дня аграрії обговорили ряд актуальних питань: основні виклики та перспективи освоєння нових ринків збуту молочної продукції, особливості розбудови молочного скотарства у Черкаській області, підвищення перетравності корму та продуктивності поголів’я завдяки якісному силосу, правильні підходи до вирощування кормових культур і їх силосування тощо. А в практичній частині було проведено демонстраційні покази та майстеркласи на полі й на молочнотоварному комплексі СПОП «Відродження». Всього участь в заході взяло близько трьох сотень осіб. Це власники сільськогосподарських підприємств, керівники та спеціалісти провідних сільсько-господарських молочних та молокопереробних підприємств, представники комерційних компаній, галузевих об’єднань, фінансових установ.

Наталія ДАВИДЕНКО 

Фото Віктора КРАВЧЕНКО