Місяці безрезультатних пошуків: у Шполі стало значно важче винайняти житло

Ще два роки тому в Шполі та на її околицях можна було винаймати квартиру чи будинок за різними цінами. Водночас проблема дефіциту пропозицій була присутня завжди, але тепер додалося зростання цін.

Місцева жителька Лілія розповідає, що винаймає квартиру в Шполі вже пʼять років, але такої важкої ситуації як за останні два роки ще не бачила.

"Мені пощастило, бо маю хороші відносини з власницею квартири та кожен рік оновлюю договір на оренду за однією фіксованою ціною, - розповідає пані Лілія. - Відкрила очі на ситуацію в лютому 2022 року: до мене приїхала подруга з Херсонської області, вони з дитиною тікали від війни. Поки жили в мене, шукали житло в оренду. Майже 3 місяці безрезультатного пошуку закінчились тим, що вони просто переїхали та зняли житло в іншому місті".

Проблему відсутності житла в оренду ускладнюють в багатьох випадках умови від власників, які хочуть клієнтів без тварин, маленьких дітей й надають перевагу лише сімейним парам.

"Ми з чоловіком та дитиною вирішили переїхати від батьків рік тому, шукали житло дуже довго, - розповідає шполянка Оксана. - Кожного разу, коли раз в півтора-два місяці зʼявлялась пропозиція, нам відмовляли, коли чули, що у нас двоє дітей та двоє котів. З ситуації вийшли, купивши будинок під виплату".

Журналісти "Шполяночки+" шукали пропозиції про оренду житла на різних платформах, але власники пояснювали, що оголошення вже не актуальне. Після публікації на сайті, житло здається дуже швидко: протягом одного-двох днів.