Міськарада пропонує заборонити рух вантажівок по Лозуватській, остаточне рішення – за поліцією?

Руйнація асфальтного покриття, потріскані будинки, порохнява та постійний шум. Жителі вулиці Лозуватської, що у Шполі, вже котрий рік потерпають від руху великовагового вантажного транспорту своєю вулицею. Для вирішення проблеми звернулись до керівництва Шполянської ОТГ з проханням заборонити рух вантажівок однією з центральних вулиць міста. 

Люди нарікають на рух вантажних автомобілів, які транзитом прямують через Шполу в обох напрямках, аргументуючи тим, що 20- тонні фури постійно створюють шум та вібрацію. Остання, в свою чергу, крім власне самої вулиці, руйнує і домівки шполян. За день проходить сотні багатотонних фур та іншого габаритного транспорту. 

– Ми, жителі центральної вулиці Шполи дуже страждаємо від цього. Через сейсмічність від руху машин перебуваємо постійно серед шуму, пороху, вихлопних газів. В оселях зрушується фундамент, тріскають стіни і стеля. Встигаємо лише їх лагодити, але такий ремонт ненадовго… Побоюємося, що хати просто не витримають, – зазначають в колективному зверненні до міського голови Шполянської громади Сергія Кравченка жителі вулиці.

Взявши до уваги звернення шполян, міський голова та члени виконавчого комітету громади погодилися з людьми, що питання потрібно вирішувати кардинально. Під час чергового засідання виконкому 15 липня прийнято рішення встановити обмежувальні знаки «3.3 Рух вантажних автомобілів заборонено» при в’їзді в Шполу зі сторони Умані та по вулиці Героїв Крут і Каштанова. 

Проте, на встановлення знаків людям ще доведеться почекати. Міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко пояснює, що не все тут лише у бажанні міської ради. Хоча рішення й прийнято, встановлення знаків потрібно попередньо погодити у відповідних органах Міністерства внутрішніх справ. А ось тут, пояснює, все залежатиме від них. 

– Рішення про заборону руху ми прийняли, стовідсотково підтримуємо звернення шполян. Але наразі кінцевий результат залежить не від нас, а від Департаменту патрульної поліції МВС, які погоджують встановлення дорожніх знаків. Ми вже надіслали на їхню адресу схему встановлення знаків і чекаємо на відповідь. Звісно, це займе деякий час, але я переконаний, що відповідь буде позитивною, – коментує посадовець.

Загалом жителі Лозуватської оперативну реакцію міської влади сприймають позитивно. 

– Проблема порушена правильно, вона на часі. Але повинна бути служба, яка б контролювала і наказувала порушників, – поділилась своєю думкою пенсіонерка Надія.

Житель вулиці Сергій зауважує, що на його думку, крім дорожніх знаків, потрібно встановити й інші обмежувальні засоби.

– Ми, як мeшканці вулиці Лозуватської, однозначно підтримуємо встановлeння дорожніх знаків для обмeжeння руху вантажівок. Протe, цього може бути нeдостатньо, аджe пeрeдбачаємо, що більшість водіїв ігноруватимуть у подальшому цeй дорожній знак. Нeобхіднe додатковe обмежувальне встановлeння, можливо, «лeжачі поліцeйські» або пішохідний пeрeхід, що обмeжував би швидкість руху (там він колись і був, навпроти пeрeхрeстя до СТО), – поділився думками шполянин. 

Регулювання дорожнього руху перебуває в компетенції поліції. І забезпечуватиме контроль за вантажівками у випадку дозволу на встановлення дорожніх знаків саме вона. У міськраді планують звертатись до поліції, аби та посилила контроль за дотриманням правил руху на цій вулиці.

– Аби підвищити ефективність заборони, ми також направимо офіційного листа до поліції з проханням забезпечити регулярний контроль за виконанням вимог знаків аби водії звикли, що тепер по Лозуватській проїзд вантажівок обмежено, – запевнив «Шполяночку+» Сергій Кравченко.

Сергій Зубатов