Міський голова Віктор ЗАСКАЛЕТА: «Шполянські комунальні підприємства забезпечують робочими місцями 80 шполян»

Напередодні професійного свята працівників комунальної сфери кореспондент газети «Шполяночка+» поспілкувалася щодо стану справ у житлово-господарському комплексі нашого міста та інших актуальних питань з міським головою Віктором ЗАСКАЛЕТОЮ:

— Вікторе Михайловичу, скажіть, чи вдається міській раді сьогодні утримувати комунальні підприємства в нелегких умовах сьогодення?

— Погодьтеся, що без послуг, котрі надають сьогодні населенню працівники двох міських комунальних підприємств «Комунальник-сервіс» та «Благоустрій», обійтися неможливо. Враховуючи нинішню складну економічну ситуацію в державі, міська рада вирішила надати всю можливу фінансову підтримку для належного їх функціонування. Окрім того, ці підприємства забезпечують роботою близько 80 городян. Серед них є люди, які трудяться тут не одне десятиліття: директор КП «Благоустрій» Микола Нарадько, сантехнік Володимир Коваль, водії Віктор Бондар та Юрій Гречаний, майстер Ніна Цимбаленко, робітник Костянтин Чепур, механік Віктор Каландирець, паспортист Валентина Рудь та інші.

— Чи плануєте посилити матеріальну базу комунальних підприємств?

— Так, депутати міськради дійшли згоди, що необхідно це робити і вже в цьому році виділили кошти з міськогобюджету на придбання сміттєвоза, який вже коштує, напевно, два мільйони грн., а також трактора МТЗ-82, бульдозера.

— Відомо, що на 2015 рік у міському бюджеті залишилося перехідних коштів біля 7 млн. На що вирішили спрямувати цей ресурс?

— Окрім придбання техніки для комунальних підприємств, плануємо завершити ремонт входу для додаткової групи в дитсадку «Калинка». Тож з вересня розширимо кількість місць для наших діток. Продовжимо освітлювати вулиці, на цю справу піде 700 тис. грн., утримуватимемо в повному обсязі всі міські дитсадки, на що закладено 5 млн. грн. та 3,5 млн. грн. державної дотації.

— Ранньої весни, як завжди, виникає нагальна проблема зі станом доріг, очищення територій від сміття. Чи вже розпочалися роботи в цьому напрямку?

— Так, наразі проводимо об’їзди з метою виявлення найбільш засмічених місць та їх подальшого упорядкування, роботи дуже багато: потрібно очистити береги, привести в належний стан цвинтарі до поминальних днів тощо. Вже виділено 90 тис. грн. для грейдерування та підсипки ґрунтових доріг міських вулиць і 300 тис грн. — для поточних ремонтів асфальтних покриттів. Насамперед, рятуватимемо ситуацію з найбільш проблемними вулицями — Кірова, Чорновола, Ватутіна, Карбишева та інших. Також передбачено 1 млн. 200 тис. грн. на капітальний ремонт доріг, а це 2 відрізки по 200 м. На сьогодні депутати і члени виконкому ще не визначили, на які саме вулиці будуть направлені ці кошти.

Весна на порозі, активізуймо зусилля для упорядкування територій!

Користуючись нагодою, Віктор Заскалета звертається до всіх жителів міста, депутатів, голів вуличних комітетів та старших будинків, керівників установ, підприємств та організацій активно долучитися до спільної толоки з упорядкування територій, докласти зусиль для того, щоб рідне місто яскравіло квітами і чистотою. Все залежить від кожного з нас!

Прокоментуйте, будь-ласка, чутки про продаж майна збанкрутілого колись ВУЖКГ? Хто винен у тому, що його за безцінь придбала чужа невідома фірма?

— Справді, майновий комплекс колишнього ВУЖКГ був проданий арбітражним керуючим з третього аукціону, який проводився в грудні 2014-го – січні 2015 року. Це підприємство збанкрутувало ще в 2008 році із державним боргом в сумі 500 тис. грн. Ця справа перейшла до рук арбітражного керуючого Василя Левченка, який повинен був продати майно та погасити борг перед кредиторами в особі Пенсійного фонду та податкової інспекції. У 2014 році двічі оголошувався аукціон з продажу майнового комплексу ВУЖКГ, але жоден учасник не зареєструвався. Стартова ціна сягала до пів мільйона грн. А під час третього аукціону, в якому взяли участь декілька учасників, ціну було знижено до 24 тис. грн. за 3 год. до завершення електронних торгів.

— Хто ж став власником комплексу?

— ПП «Черкаси-Інвесткон-салтінг», зареєстроване 17 жов­тня 2014 року за адресою м. Черкаси, вул. Садова,64 кв.2 з статутним фондом 27 тис. грн. на ім’я Гнізділова Ігоря Олек­сандровича. Я особисто разом з депутатом міської ради Віталієм Чаплею та головою громадської організації Всеукраїнське об’єд- нання ветеранів Віктором Слюса­рем побували в офісі цієї фірми. Склалося враження, що вона не займається жодними госпо­дарськими справами, а лише купує-перепродає з великою ви­годою. Нам озвучили ціну — 600 тис. грн. для того, щоб викупити це майно і повернути на баланс міської ради. Це ж, зрозуміло, для нас є неприйнятним.

— А як же сплата боргу перед кредиторами?

— Виходить, що українське законодавство, багато років тому прийняте для сприяння подібним аферам, дозволяє потім списува­ти борги, а подібним спритникам наживатися.

— Можна з цієї ситуації стверджувати, що за такими схемами десятиліттями грабу­валася вся Україна…

— Робіть висновки самі. А ми в цей час подали скаргу в господарський суд Черкаської області з проханням визна­ти торги недійсними, зверну­лися до голови Шполянської райдержадміністрації Володими­ра Потапенка, начальника Шпо­лянського РВ УМВС Вадима Ку­тового, прокурора району Сергія Кравченка з проханням прове­сти розслідування законності торгів. В свою чергу арбітражний керуючий Василь Левченко відмовився підписувати результа­наперед про торги, могли б стати ти торгів. Слід зазначити, що він зобов’язаний постійно звітувати перед кредиторами про будь-які дії у цій справі. Чи знали вони про третій аукціон, не можу сказати, але в міськраді про це дізналися лише після продажу майна. Хочу акцентувати увагу на тому, що міська рада не могла згідно з за­конодавством бути учасником торгів як бюджетна установа, аукціон доступний лише при­ватним структурам. Але, знаючи наперед про торги, могли б стати учасниками і наші місцеві приватні підприємства… Як би там не було, а в міському бюджеті передбаче­но суму у 250 тис. грн. для купівлі цього майна. Така приблизна йому ціна і є. А поки що нові власники подали на пана Левченка позов в Черкаський господарський суд. Справу мав розглядати суддя Чев­гус, але він поїхав в зону АТО, че­кають на призначення іншого судді. Відстоюватимемо міське майно, щоб повернути його за розумну ціну.

— Сподіваємось на пере­могу справедливості. І наоста­нок: якими будуть Ваші поба­жання працівникам комунальних підприємств?

— Напередодні їх професійного свята, яке відзначається в ранню весняну пору, надсилаю їм найкращі побажання: здоров’я, гармонії в житті, мирного неба в державі, щоб нарешті все налаго­дилось в нашому спільному домі. Завдяки вашій праці, шановні трудівники, наше місто набуває ошатного вигляду, радує земляків колоритними куточками, створени­ми вашими працьовитими руками. Нехай Господь дарує вам щасливе довголіття!

Розмовляла  Наталія ДАВИДЕНКО.

НА ФОТО: За координу­вання голови Шполянської райдержадміністрації Володи­мира Потапенка на територіях узбіч шляхових трас вже роз­почато роботи з очистки від порослі та сміття. До роботи залучені працівники комуналь­них підприємств міста, керівники сільськогосподарських підприємств, сільські голови сіл Мар’янівка, Сигнаївка, Станіславчик, Матусів, громадяни, які перебувають на обліку в район­ному центрі зайнятості.

Фото автора.

ДОВІДКОВО:

До май­нового комплексу колиш­нього ВУЖКГ входять:

1. Майстерні, загальною пло­щею 1076,3 кв.м;

2. Конто­ри, загальною площею 245,9 кв.м;

3. Склад ГСМ, загаль­ною площею 14,0 кв.м;

4. Прибудови;

5. Вбиральні;

6. Огорожі;

7. Автотранспорт в кількості 6 одиниць;

8. Офісна техніка, устатку­вання.