Місце встановлення пам’ятника Героям АТО попередньо визначили на громадських слуханнях

    У Шполі має з’явитись меморіал пам’яті загиблим учасникам АТО, який назавжди увіковічнить героїчні подвиги українських солдат, що відстоювали незалежність і територіальну цілісність на сході України.

Про це повідомив заступник міського голови Сергій Заєць під час громадського слухання, яке відбулось 27 червня в сесійній залі міської ради.

    Слухання пройшли за участю голови Шполянської міської ОТГ Сергія Кравченка, членів виконавчого комітету міської ради, депутатів, учасників бойових дій у зоні АТО, представників громадських організацій та громадськості. Під час засідання присутні обговорили питання щодо встановлення пам’ятного знаку учасникам антитерористичної операції в східних областях України по вулиці Лозуватській у місті Шпола (обабіч недіючого фонтану, біля міського парку дитячого дозвілля).

   У ході засідання заступник міського голови зазначив, що думки громадян вивчали понад півроку. Очільник міської громади Сергій Кравченко неодноразово зустрічався за «круглим столом» із ветеранами бойових дій у зоні АТО, представниками громадських організацій та містянами.

   - Спочатку обговорювали п’ять запропонованих пропозицій, щодо встановлення меморіалу пам’яті учасникам АТО у середмісті Шполи. Зокрема, біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, на місці колишньої дошки пошани біля приміщення кондитерської фабрики, поміж будівлями готелю «Шпола-Центр» та ККЗ «Космос» по вулиці Соборній, у міському парку Слави та основній пропозиції, на якій зупинилась думка більшості громадян — поруч недіючого фонтану по вулиці Лозуватській, біля міського парку дитячого дозвілля, — нагадав Сергій Заєць.

   За словами заступника голови РО «Спілки учасників АТО» Олега Слободяника, доцільніше розташувати пам’ятний знак біля дитячого парку тому, що це сприятиме патріотичному вихованню підростаючих громадян України, по-друге — зручно для проведення масових заходів та покладань, адже місце має розширену територію, де може розміститись велика кількість людей, по-третє — згодом біля меморіалу можна утворити цілий сквер для відпочинку містян та гостей громади.

    За абсолютною більшістю голосів (43 голоси, 1 — утримався) учасники засідання прийняли позитивне рішення щодо встановлення пам’ятного знаку по вулиці Лозуватській у м. Шпола учасникам АТО у східних областях України.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ