Мобільним операторам дозволили таємно списувати гроші з користувачів

В Україні щонайменше до кінця року мобільні оператори надалі таємно списуватимуть гроші зі своїх абонентів за платні контент-послуги (гороскопи, анекдоти, новини, погоду й еротичні сайти).

Раніше Нацкомісія з регулювання у сфері зв’язку та інформатизації розробила нові правила з надання таких послуг, які ускладнювали отримання прибутку від такого контенту.

Вони, зокрема, передбачали двофакторну згоду абонента на одержання такої платної послуги; забороняли мобільним операторам надавати спам-послуги, якщо в абонента на рахунку нема коштів; зобов’язували операторів надати абонентам інструкції, як відписатися від таких послуг. Відповідні новації мали розглянути на засіданні профільного урядового комітету на чолі з міністром з інформатизації Михайлом Федоровим, але той повернув пропозиції.

Таке рішення пояснили тим, що вносити зміни до правил зараз неефективно. Оскільки Комітет парламенту з питань цифрової трансформації надіслав в уряд лист, у якому наголошувалося, що через набрання чинності Закону «Про електронні комунікації» з 2022 року – назріла необхідність повного перегляду «Правил щодо телекомунікаційних послуг» і затвердження нових.

Відтак, новий склад Нацкомісії з регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, який було змінено наприкінці червня (перед ухваленням нових правил), призупинив підготовку нових норм надання мобільних платних послуг.

Відомо, що платні контент-послуги щороку приносять мобільним операторам 3 млрд гривень, половину з яких збирають з абонентів за контент-спам, який вони не замовляли.