МОЄ СЕЛО, МОЄМУ СЕРЦЮ РІДНА СТОРОНА

ФОТОРЕПОРТАЖ

14 жовтня для жителів Василькова — особлива дата з потрійним значенням: у селі відзначається храмове свято, День села, а на теренах всієї держави — День захисника України та День українського козацтва. Цей святковий день став не тільки народорелігійним, а й національним. Тож на урочистості прийшли до Васильківського бу-динку культури від старого до малого.

Свято розпочалося віршованими рядками ведучих Ольги Руденко та Романа Дранченка: «Пісенний мій краю, любов моя вічна тут пам’ять козацька і слава батьків. Так хочеться довше дивитися в вікна, вдивлятися в очі своїх земляків». До присутніх звернулися з привітаннями сільський голова Іван Дубина, голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, директор місцевого НВК Наталія Мотрич.

Привітали найстарших ва-сильківчан: Надію Дранченко,1922 року народження, та Степана Шпицю, якому виповнилося 95 років, а також найменших. Ветеранів Другої світової війни лишилося у Василькові лише двоє: Степан Шпиця та Яків Нечипоренко. У цей день святкувала 80-ту річницю і жителька села Раїса Іванівна Литус. Усі вони отримали цінні подарунки.

Не обминули увагою і наших багатодітних матерів, згадали всі колективи, які працюють на території села. На святі діяла виставка народно-прикладного мистецтва, розігрувалася безкоштовна лотерея, для дітей працювали батути з надувними гірками. Тут пригощали смачною юшкою, варениками, кашею.

Нині ми переживаємо дуже непростий час: триває неоголошена війна проти нашої незалежності та цілісності. Банди сепаратистів-зрадників, яким надає допомогу Російська Федерація, розв’язали кровопролитну війну проти української держави. Гинуть мирні люди, наші військові та добровольці-патріоти. У лавах Збройних сил України в зоні АТО несли службу і наші земляки: Василь Катриченко, Ярослав Михальчук, Святослав Боднар, Віктор Чайка, Сергій Васильченко, Віктор Сич, Віталій Різник, Олександр Геновський, Ігор Костогриз та, на жаль, нині покійний Валерій Фисун, який воював у зоні бойових дій і від отриманих ран помер уже вдома... Згадали тих, хто брав участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, воїнів-інтернаціоналістів. Згадали всіх поіменно. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять під звуки метронома, про тих, кого вже нема серед нас.

Свої пісенні вітання дарували учасники художньої самодіяльності Васильківського будинку культури, а також були запрошені народний аматорський гурт «Шанс» Шполянського міського будинку культури на чолі з керівником Юрієм Присяжним. Окрема подяка нашим спонсорам нашим орендарям: ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі», Василю Тертичному, Василю Фуркалу, Ігору Мірошнику та Станіславу Совгирі.

Людмила ШПОНЬКА.

с. Васильків.