Сезон полуничної насолоди

Поєднання полуниць і шоколаду найкраще у брауні

Для приготування цього де­серту потрібно: 200 г полуниці, 130 г вершкового масла, 3 яйця, 1—1,5 чайної ложки роз­пушувача,100 г цукру, 150 г гіркого шоколаду, 60 г борош­на, 60 г какао-порошку, 60—70 г волоських горіхів, півпакетика ванільного цукру, 1—2 чайні ложки коньяку або віскі. Спо­чатку треба шоколад поламати на шматочки і скласти в ка­струльку з маслом. Розтопити до однорідності на маленько­му вогні, додати коньяк. Далі відокремити жовтки від білків. Білки ставимо в холодильник, жовтки кладемо в глибоку по­судину. До жовтків додаємо цукор, розпушувач, борошно, ванільний цукор і какао, все перемішуємо. Додаємо розто­плений (і трохи остиглий) шо­колад із маслом. Знову ретель­но, але акуратно перемішуємо. Полуницю миємо та нарізаємо невеликими шматочками, горіхи подрібнюємо, додаємо до основної маси. Окремо збиваємо білки в міцну піну. Потім акуратно вмішуємо білки у шоколадну масу. Фор­му для запікання змащуємо олією і виливаємо туди тісто. Випікаємо у розігрітій до 190 градусів духовці 30—40 хви­лин. Перш ніж різати випічку на порційні шматки, готовому брауні даємо трохи охолонути.

Полуничний торт з бісквітною основою і желейно-йогуртним верхом

Класичний бісквіт можна легко приготувати в домашніх умовах, треба мати лише 5 яєць, по 200 г борошна і цу­кру та півчайної ложки соди, гашеної оцтом, для смаку дрібку солі, ванілін чи корицю. Усе збити міксером (спочатку яйця з цукром, після чого до­дати борошно і спеції) і спекти один бісквіт, а потім упоперек розрізати навпіл.

Для торта з желейно-йо­гуртовим верхом потрібна або роз’ємна форма, або хоча б кругла (якщо бісквіти круглі) картонна коробка, яку можна розрізати і зняти. Можна ще будь-яку звичайну металеву чи силіконову форму застели­ти харчовою плівкою і акурат­но вийняти застиглий торт із неї. Але навряд чи матимемо ідеальні обриси смакоти.

Для верху торта беремо чайну ложку желатину, 3 ба­ночки магазинного вершково­го йогурту чи 350—375 г до­машнього, лимон, 3 столові ложки цукрової пудри, ложку фруктового або ягідного сиро­пу. Ще треба 10—15 полуниць і два пакетики желе (краще полуничного). Чайну ложку желатину замочуємо в трьох столових ложках холодної кип’яченої води, щоб набух, потім розчиняємо на водяній бані. Один бісквітний корж викладаємо в роз’ємну фор­му і просочуємо його сиропом, розведеним в одній столовій ложці води (цей крок важливий, якщо використовуєте магазин­ний напівфабрикат). Йогурт з’єднуємо з цукровою пудрою, цедрою лимона, лимонним соком і раніше підготовленим желатином. Усе перемішуємо. Другий бісквітний корж ріжемо на дрібні шматочки і викладаємо його на перший, заливаємо нашим йогуртовим кремом. Ставимо торт у хо­лодильник, щоб він захолов. Тим часом розводимо желе, як зазначено в інструкції на упаковці. Потім дістаємо з хо­лодильника застиглу заготовку торта, яку ще довершуватиме­мо. Викладаємо зверху полу­ницю, заливаємо розведеним теплим желе і знову ставимо в холодильник, щоб верх торта з полуницею захолов.

Що може так вражати неповторним ароматом і спо­кусливою красою, як не ягоди полуниці в червневу пору! Полуничний сезон входить у розпал, тож, насолоджую­чись свіжими ягодами, час подбати і про заготівлю полу­ничних смаколиків на зиму, а також приготувати до столу смачні десерти.

 

Заморожений десерт з полуниць

Вам потрібні: 200—500 г ягід; склянка молока і склян­ка вершків, 2—3 чайні ложки рідкого меду або кілька столо­вих — цукру. З полуниць і меду чи цукру зробити у блендері пюре. Окремо збити вершки в піну з додаванням молока. От­риману молочну масу з’єднати з ягідним пюре і акуратно перемішати до однорідності. Розлити по силіконових фор­мочках і поставити в морозил­ку як мінімум на 2—3 години. Вийняти, потримати трохи при кімнатній температурі, щоб можна було зняти формочки. Опісля прикрасити кожен де­серт ягідкою полуниці — і мож­на подавати до столу.

 

Готуй для зими за 10 хвилин

Для джему із полуниці потрібно кілограм підготовле- них ягід (перебраних, помитих, але без залишків вологи) зану­рити у киплячий цукровий си­роп із 800 г цукру і 300 г води. Уварюють джем на малому вогні до готовності (крапля не повинна розтікатися по блю­дечку), періодично помішуючи і знімаючи пінку. Насамкінець гарячим розливають у гарячі сухі скляні банки. Накривають прокип’яченими кришками, герметично закручують за до­помогою ключа. Перевертають догори дном і охолоджують.

Щоб джем був нерідким, із максимально збереженими вітамінами і навіть кольором, можна готувати його з пекти­ном. Готувати дуже швидко — не довше 10 хвилин. Отже, на 1 кг ягід беремо упаковку пектину (желфіксу 1:1), 500- 700 г цукру (регулюєте за сма­ком). Підготовлені полуниці у блендері перетворюємо на пюре, виливаємо в ема­льований посуд. Желфікс перемішуємо з 2 столовими ложками цукру і додаємо в пюре. Постійно помішуючи, до­водимо до кипіння. Знімаємо з вогню. Додаємо решту цу­кру, перемішуємо, доводимо до кипіння, зменшуємо во­гонь й уварюємо 3—4 хви­лини, постійно помішуючи. Разливаємо джем у сухі чисті банки, закручуємо, перевертаємо, щоб у такому вигляді трохи охололи. І запас на не­полуничну пору є! Смачного!