«Московський патріархат зараз в Україні є банкрутом і намагається блефувати», — Юраш

Московський патріархат не хоче визнавати свій програш. Росія погрожує Константинополю розколом. Таку думку в ефірі телеканалу «Прямий» висловив керівник департаменту релігій Міністерства культури України Андрій Юраш (родом із Шполи).

Андрій Юраш зазначив, що це головна погроза, якою шантажувала Москва Константинополь більше року, ще на самих підступах до обговорення цього питання. В Україні буде дві паралельні структури, які будуть називатися православними. І одна, й друга будуть дотримуватися православних догматів, і які будуть змагатися між собою. Якщо зараз ми маємо ситуацію, коли одна частина православних, тобто Українська православна церква в єдності з Московським патріархатом, називає себе канонічною церквою, а всіх інших вважає розкольниками і безблагодатними, то тепер будуть дві благодатні структури, дві канонічні церкви, які будуть змагатися за впливи.

«Звичайно, кожна буде називати іншу розкольницькою. І насправді це буде підставою для православних віруючих в нашій державі думати, до якої юрисдикції належати. Але, на моє переконання, немає сумнівів, що абсолютна більшість віруючих зрозуміє цю дилему. Вони побачать, що та ідеологія, яку Московським патріархат сповідував, аплікував в Україні майже 30 років своєї виключності, вона виявилася блефом», — розповів він.

Юраш зауважив, що Московський патріархат зараз в Україні є банкрутом.

«Це банкрутство ми бачимо по соціологічним даним, ми бачимо це по реальним пріоритетам, ми бачимо — головне — по позиції Константинополя, який реально оцінив ситуацію і зрозумів, на чиєму боці є канонічна, історична перевага і правда. Але Московський патріархат не хоче визнавати свій програш. Він намагається блефувати і шантажувати до кінця, інтригувати», — повідомив він.

«Я вас хочу дуже заспокоїти. Вже з квітня ми є переконані, що це незворотній процес. Тоді на Синоді в Константинополі було прийнято рішення вивчити і почати процес. Константинополь не ставить питання — надавати чи не надавати томос. Він уже готує надання. Це зовсім інший, наступний етап. Тому будьте спокійними», — зазначив Юраш.