“Москва” потонула. Що сталося з російським крейсером

Увечері 13 квітня було завдано ракетний удар по російському крейсеру «Москва», який брав участь у захопленні острова Зміїний. Після удару на кораблі здетонував боєкомплект і почалася пожежа. Удар по крейсеру завдали українськими протикорабельними ракетами РК-360МЦ «Нептун». Попри всі спроби російських окупантів врятувати корабель, ввечері 14 квітня міноборони росії змушене було визнати, що "Москва" все-таки пішла на дно.

Російсько-окупаційні війська разом із флагманом Чорноморського флоту втратили ще і його командира. Про це радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко написав у Telegram, інформує "Слово і діло".

«Капітан 1 рангу, командир крейсера «Москва» – Купрін Антон Валерійович – загинув під час вибуху та пожежі на борту колишнього флагмана Чорноморського флоту Росії», – зазначив Геращенко.

Варто зазначити, що сторінка Антона Купріна у соцмережі, яка вказана на сайті «Миротворець», на цей момент є видаленою. При цьому більшість екіпажу ракетного крейсера «Москва» не дісталася до берега, загинувши у Чорному морі. Водночас, колишній депутат Держдуми росії Ілля Пономарьов, який кілька років тому утік з країни, повідомив, що, за його уточненими даними, із 510 членів екіпажу «Москви» врятувалося лише 58 осіб.

У міноборони Росії спочатку все заперечували, але ввечері 14 квітня визнали, що корабель затонув. За російською версією, це сталося під час буксирування в порт призначення "через пошкодження корпусу, отриманих внаслідок пожежі від детонації боєприпасів". Від усього цього "корабель втратив стійкість" і затонув "в умовах шторму", твердять в міноборони РФ.

У Міноборони Британії зазначили, що країна-агресор втратила вже два ключові військово-морські об'єкти – «Москву» та «Саратов» – і тепер буде змушена переглянути свою позицію у Чорному морі.