
Звенигородський краєзнавчий музей імені Тараса Шевченка отримав унікальні археологічні експонати - деталі дерев’яного плуга доби Київської Русі. Йдеться про чересло (так зване «довге» або «переднє» залізо) та леміш - «копач», яким наші предки розорювали землю.
Знахідки виявив ветеран військової служби Сергій Косенко поблизу села Вільховець Звенигородської громади -одного з найдавніших поселень краю. Історики припускають, що його назва походить від грецького слова «оліг» (мало) і старослов’янського «хов» (укріплення), тобто - «мала фортеця». У часи Київської Русі поруч із Вільховцем існували сторожові пункти - в Озірній та Гудзівці, а сам Звенигород був одним із найпівденніших прикордонних замків великої оборонної лінії, закладеної князем Володимиром.
До музею завітали сам Сергій Косенко та Олег Єременко - начальник відділу з ветеранської політики та голова ГО «Сила Звенигородщини». Вони також пообіцяли допомогти з реконструкцією повноцінного дерев’яного плуга, щоб відвідувачі змогли побачити, як виглядало це давнє знаряддя праці.
У фондах музею вже зберігаються численні знахідки доби Русі: давні сокири, вістря списів і стріл, жорна, кам’яні молоти, кремінні інструменти, серед експонатів також - леміш та наральники. Тепер колекцію поповнили ще й елементи хліборобського знаряддя.
За інформацією пресслужби Звенигородської міської ради