У Черкаській обласній адміністрації розробляють заходи щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням — повідомляє офіційний сайт Черкаської ОДА. Займається цим питанням управління екології, а також агропромислового розвитку. В установах кажуть, що нині в цьому є неабияка потреба. Адже такі явища призводять до погіршення стану водних об’єктів, виникнення проблем водозабезпечення людей, економічних галузей, а відтак і умов життя в цілому.
Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль повідомив, що Кабінет Міністрів України в березні затвердив Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
— Реалізація ж заходів Плану має покращити ситуацію у сфері охорони довкілля, — зазначає Віталій Володимирович, — раціональної експлуатації та охорони земель. Це, зокрема, передбачено й у завданнях Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року, де один із напрямів — екологічна безпека та збереження довкілля.
Під час тематичної наради в ОДА профільні структури обговорили конкретні кроки з реалізації Національного плану дій. Серед основних завдань: охорона родючості ґрунтів, впровадження системи інтеґрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення та охорона лісів, зокрема полезахисних лісових смуг, створення та відновлення сіножатей і пасовищ, упорядкування орних земель шляхом виведення з їх складу схилів, земель водоохоронних зон, ерозійно небезпечних та інших, не придатних для розорювання угідь, консервація деградованих, техногенно забруднених та малопродуктивних земель, рекультивація порушених земель, створення сприятливих умов для розвитку виробництва органічної продукції та сировини на землях сільськогосподарського призначення тощо.
Перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда у ході засідання запропонував використовувати непридатні для розорювання угіддя для заліснення.