На Черкащині позитивні висновки отримали п’ять територіальних громад

Згідно з перспективним планом, який Уряд затвердив 8 вересня, на Черкащині у найближчому майбутньому мають з’явитися 44 територіальні громади. П’ять з них уже вийшли на початковий етап процедури добровільного об’єднання територіальних громад. Про це розповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник.
Білозірська, Мокрокалигірська, Єрківська, Ватутінська та Канівська спільноти уже отримали позитивні висновки облдержадміністрації про відповідність проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.
Однак лише перші три громади зможуть взяти участь у цьогорічних виборах. Канівська та Ватутінська поки що не врегулювали законодавчі питання щодо адміністративно-територіальних меж. Загалом же в Україні на вибори вийде 159 громад.
— До складу сформованих громад входять у середньому по два населених пункти. Лише у Мокрокрокалигірську громаду об’єдналося понад чотири села, — розповідає Сергій Пасічник. — Вони уже отримують часткові обіцяні Урядом податкові преференції, обсяг яких збільшиться з наступного року.
З 1 січня створені в цьому році територіальні громади отримають ряд бюджетних пільг. Так, з нового року до бюджетів громад надходитимуть доходи від акцизного збору в межах громади, 60% з податків з доходів фізичних осіб, а також прибуток земельного податку. Крім того, громади зможуть самостійно розпоряджатися землями, які входитимуть до їх складу Однак, Сергій Леонідович висловлює побоювання, що у зв’язку із передвиборчими гонками в регіоні уповільниться процес формування громад.
— Річ у тім, що як і будь-яка реформа, децентралізація теж має певний супротив серед місцевого населення. Тому сільські та міські голови не хочуть собі перед виборами набирати електорального негативу. Проте, процес проходить лише добровільно. Громади об’єднуються поступово, після тривалого обговорення та врахування усіх вимог місцевих жителів, — підсумував директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник.