На Черкащині відновили ваги, якими зважували дрова ще на початку ХІХ століття

На Черкащині відновили ваги, якими зважували дрова ще на початку ХІХ століття. Прилад знайшли на хуторі Реп’яшино, реставрували й нині показують у дії всім охочим. Про це повідомляє Суспільне.

На Черкащині відновили ваги, якими зважували дрова ще на початку ХІХ століття. Такими двоплечевими вагами користувалися до Другої світової війни на Смілянщині. Дрова закладали до баластів на 10 пудів (а це 160 кілограм), – розповів краєзнавець Сергій Тимофієв.

Тоді, у ХІХ столітті, додає краєзнавець, дрова були в ціні. А зважували їх, щоб не перевантажувати коней і волів, якими деревину доставляли людям.

Оновлений прилад встановили в Будянському лісництві, поблизу села Мале Старосілля. Тут сотню років тому також була вагова. Цю місцину називають так і досі, розповів місцевий житель Олександр Міхненко. Він розповів, що ваговою раніше опікувалися дві сім’ї. Ліс возили на Смілу й сусідні села. Дрова брали на цукроварню. Ними обігрівав свій дім і граф Бобринський.

Відновлював ваги Сергій Тимофієв разом із лісівниками. Аби люди могли зупинитися, оглянути їх, зробили накриття й облаштували прилеглу зону, розповів начальник обласного управління лісового господарства Олександр Дзюбенко.

Підготували Наталія Старинець та Ольга Гуржій