На Черкащині висаджують «дуби Шевченка»

На Черкащині стартувала загальнонаціональна екологічна акція «Дуби Шевченка єднають Україну». Перші саджанці, вирощені із тисячолітніх шевченкових дубів, у селі Моринці Звенигородського району висадив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Про це повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Учасники заходу висадили саджанці, які проросли із жолудів дубів, що зростають на Чернечій горі. Частину паростків із малої Батьківщини Кобзаря учасники акції повезуть на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину, Вінниччину та Полтавщину, щоб висадити їх там.

Також в рамках акції Остап Семерак відвідав с. Будище Звенигородського району, де до цього часу збереглися три унікальні дуба, які бачив Тарас Шевченко. Їхнє насіння разом із саджанцями представники Мінприроди передали до Хорольського ботанічного саду на Полтавщині, щоб продовжити цю ініціативу у наступні роки.

Екологічна акція «Дуби Шевченка єднають Україну» є логічним продовження загальнонаціональної акції «Посади дерево миру», яка свого часу була розпочата Українською греко-католицькою церквою та підтримана національними природними парками, заповідниками та активними громадянами по всій Україні.