На Черкащині активізувалися кліщі: зафіксовано 13 випадків захворювань на хворобу Лайма

Із потеплінням на Черкащині активізувалися кліщі, які можуть передавати небезпечні інфекції.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Ільдана" розповіла Людмила Кравченко, завідувачка санітарно-карантинного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).

За її словами, хоча найчастіше кліщі активні у травні-червні та вересні-жовтні, цього року їх появу почали фіксувати ще взимку.

"На це впливає декілька чинників. Перший – це природні умови, тобто тепла зима. Якщо взимку температура повітря сягає менше 10° упродовж короткого періоду, це сприяє тому, що кліщі не гинуть. Відтак – відбувається їх раннє розмноження і активація", – пояснила фахівчиня.

Від початку 2025 року в області вже зафіксували 13 випадків захворювання на хворобу Лайма. Як зазначають спеціалісти, ймовірно, інфікування відбулося ще наприкінці 2024 року, але через тривалий інкубаційний період звернення по медичну допомогу припали на поточний рік.

Володимир Гончар, фельдшер-лаборант лабораторії особливо небезпечних інфекцій, радить у разі укусу кліща принести видаленого паразита до Черкаського ЦКПХ для дослідження на наявність збудника Лайм-бореліозу.

"У лабораторії особливо небезпечних інфекцій обласного ЦКПХ є група спостереження, яка здійснює виїзди до громад області для відлову кліщів. В установі ми досліджуємо їх на наявність збудника хвороби Лайма. Паралельно проводяться дослідження кліщів, знятих із людей", – зазначив він.

Коментарі