На Черкащині фіксують здорожчання овочів

За останній місяць споживці ціни в Черкаській області знизилися на 0,5%.

Зокрема, продукти харчування та безалкогольні напої загалом подешевшали на 0,8%. На 5,2–1,0% знизилися ціни на свинину, цукор, сало, м’ясо птиці, яйця, макаронні вироби, продукти переробки зернових, сири, безалкогольні напої. Водночас подорожчали овочі на 8,3%, зокрема буряк – на 44,4%, картопля – на 36,5%, капуста білокачанна – на 20,3%, морква – на 17,6%.

Крім того, на 8,1% зросли ціни на яловичину, на 2,2-0,5% – на молоко, кисломолочну продукцію, масло, рибу та продукти з риби.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося, насамперед, за рахунок підвищення тарифів на послуги з управління багатоквартирними будинками (на 5,1%) та цін на оренду житла (на 1,8%).

У сфері транспорту зниження цін на 2,9% пов’язано зі здешевленням палива та мастил (на 6,6%).

Подорожчання послуг освіти на 2,0% зумовлено зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах (на 10,8%).

Різні товари та послуги зросли в ціні на 2,2%, що спричинено переважно подорожчанням ритуальних послуг (на 5,1%), послуг перукарень та закладів по особистому догляду (на 2,5%), товарів по особистому догляду (на 2,0%). На 4,9% зменшилися ціни на одяг і взуття, на 0,5% – на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

За інформацією пресслужби ГУ статистики в Черкаській області