На Черкащині посилили контроль за першоцвітами

На Черкащині розпочалася щорічна операція «Первоцвіт», яка спрямована на збереження ранньоквітучих рослин.

Про це пише "Про Все".

Щовесни в Україні розпочинається активний збір та продаж первоцвітів. Знищення квітів призводить до послаблення, а іноді і до повного зникнення популяції, адже часто рослини виривають з цибулинами. Відновлення рослин у природі після цього неможливе.

Через це у зимово-весняний період Державна екологічна інспекція Центрального округу посилює державний контроль, аби зберегти ранньоквітучі об’єкти рослинного світу на території Черкаської області. До природоохоронних заходів будуть залучені представники поліції, державної лісової охорони та служби державної охорони природно-заповідного фонду України.

«Наразі чимало рослин знаходяться під загрозою зникнення, тому ми рекомендуємо утриматися від купівлі ранньоквітучих квітів. Найбільший попит на них - напередодні 8 березня, коли ці квіти продаються найкраще. Торгівля ними карається згідно з чинним законодавством»,- говорить начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Ігор Горжій.

Нагадаємо, за незаконне придбання та збут квітів, які занесені до Червоної книги України, передбачено штраф від 1 700 до 3 655 грн з конфіскацією рослин.

Коментарі