На Черкащині прогнозують нестійку погоду

Погода у першій половині червня зазвичай нестабільна. На Черкащині температурні показники коливалися від «травневих» до «липневих»: середній температурний фон від 17º до 24º, а денні максимуми від 21º до 32º.

Незважаючи на окремі дощі, на більшій частині території області зберігається значний дефіцит опадів. У перспективі погода залишиться нестійкою, з коливаннями температури та періодичними опадами, зазначив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

З його слів, після похолодання всередині тижня, нині намітилася тенденція до потепління: на 1º зріс середній температурний фон, вдень було до 25-26º.

18 червня проходження грозового атмосферного фронту з північного заходу зумовить по всій території області періодичні дощі різної інтенсивності, місцями у супроводі гроз та поривчастого вітру. Надходження порції «атлантичної свіжості» дещо обмежить денний прогрів (до 21-26º), вночі буде в межах 10-15º.

Неділя та початок наступного тижня обіцяють бути погожими та більш теплими. Температура повітря вдень зросте від 24-29º у неділю до 27-32º у понеділок, а вночі від 9-14º до 13-18º відповідно. Суботні дощі дещо покращать зволоження верхнього шару грунту на більшої частині території області, та в окремих районах значно знизять показник пожежної небезпеки.