На Черкащині — скандал із продажем бронежилетів, призначених для ЗСУ

Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему розкрадання гуманітарної допомоги, яка призначалася українським захисникам. У сприянні продажу засобів захисту звинувачують черкаських посадовців. Ті усі звинувачення заперечують.

За даними СБУ, ділки намагались незаконно продати понад тисячу бронежилетів на загальну суму понад 12 мільйонів гривень.

"Ці засоби захисту було виготовлено в Україні однією з громадських організацій і через Черкаську військову адміністрацію мали передати на потреби оборони. Але замість безкоштовної передачі бронежилетів українським захисникам причетні чиновники намагались продати їх через афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів. Завдяки втручанню СБУ, в одній із торговельних мереж було вилучено частину цієї продукції. Вона буде передана до ЗСУ, — йдеться у повідомленні.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії з пошуку решти бронежилетів, а також встановлюються всі обставини та всі, хто причетний до протиправної схеми.

Начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець дав роз’яснення щодо заяви СБУ. Він зазначив, що жодної причетності ОВА та її структурних підрозділів до комерційної реалізації бронижелетів не має.

За його словами, Черкаська обласна військова адміністрація отримала у березні та квітні (двома партіями) від однієї з громадських організацій гуманітарну допомогу – тисячу тканинних чохлів для бронеплит (плитоносок).

– Вони були передані, відповідно до договорів відповідального зберігання, на одне з комерційних підприємств Черкас, – пояснив Ігор Табурець. – Це підприємство, відповідно до укладених договорів, мало виготовити бронеплити для цих чохлів із спеціального металу, наданого ОВА. Надалі готові засоби захисту, надані цим підприємством, у зазначеній кількості були передані в підрозділи ЗСУ, що підтверджено відповідними актами.