На Черкащині триває кампанія з “наздоганяючої вакцинації” проти кору

На Черкащині триває загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.

"На сьогодні в Черкаській області потребують вакцинації 5 830 дітей, яким у межах наздоганяючої кампанії з вакцинації проти кору заплановано провести 7 637 щеплень першою і другою дозою вакцини КПК", - повідомив головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Наздоганяюча вакцинальна кампанія має бути завершена до початку нового навчального року.

За словами Володимира Папача, для ефективного проведення наздоганяючої вакцинальної кампанії медичні працівники мають використовувати всі доступні майданчики вакцинації – як стаціонарні пункти щеплень, яких в області 360, так і мобільні вакцинальні бригади, яких наразі 14.

Головний державний санітарний лікар області також зауважив, що діти, яких не вакцинували згідно з Календарем профілактичних щеплень, не можуть відвідувати заклади освіти. Така норма передбачена Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Для максимального захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини. Згідно з українським Національним календарем профілактичних щеплень, перше щеплення роблять дитині у 12 місяців, а в 6 років — планово проводять друге. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.

За інформацією Черкаського обласного ЦПКХ