На Черкащині знайшли рослину – сучасницю мамонтів

Екологи та лісівники знайшли в лісі біля села Пастирське Черкаської області карликовий бересеклет – рідкісну рослину, яка є сучасницею мамонтів і шерстистих носорогів. Про це повідомляє Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства. 

«В Україні бересклету практично не залишилося. Тому справжньою сенсацією стали три балки в лісі біля села Пастирське, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Мабуть, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі», – йдеться у повідомленні.

Представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Київського еколого-культурного центру і Кам’янського лісгоспу провели експедицію до лісу біля села Пастирське Черкаської області, де проєктували заказник для охорони карликового бересклету. Карликовий бересклет – сучасник мамонта і шерстистого носорога, занесений до Червоної книги України. Ця реліктова рослина така давня, що у неї, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.