У лютому-березні нинішнього року з настанням буремних суспільно-політичних подій в Україні у селі Терешки розгорівся громадський опір проти сільського голови Валерія Білецького, який займав цю посаду багато скликань піспіль. У депутатів сільської ради знайшлося багато підстав для того, щоб у квітні висловити недовіру сільському голові та проголосувати за його дострокове припинення повноважень. Після цього Валерій Петрович захворів і перебував до 3-го червня на лікарняному. Минулого тижня в сільській раді Терешок знову зібралися місцеві депутати та активісти. Причиною збору був вихід Білецького на роботу. Люди відразу запитали його, чому він всупереч законодавству ігнорує квітневе рішення сільської ради. Виникало багато питань у бухгалтера сільської ради Алли Скляр, котра не знала, чи з 3-го червня ставити йому прогули, чи знову в цей період він перебував на лікарняному. Від цього залежить вчасне подання звітності. На моє запитання, в чому ж таки грішний сільський голова і за що отримав недовіру, депутати сільської ради Таїсія Огій та Людмила Таран, приватний підприємець Віктор Поліщук, інші жителі села розповідали про те, як в селі 23 роки нічого не робилося.
— А хіба ви, як депутати і громада в цілому, не несете також відповідальності за розподіл бюджетних коштів, організації робіт на території Терешок і Ховківки? — запитую.
— Що ви, у нас Білецький завжди одноосібно все вирішував, нікого не залучав до розподілу бюджетних коштів, — отримую надто емоційну відповідь. — Ми, депутати, отримували посвідчення після виборів і на цьому все закінчувалося, ніяких сесій сільської ради не проводилося! Всі рішення він сам оформляв, як хотів, а ми лише краєм вуха чули, що річний бюджет наш становить 500 тисяч грн. До того ж, він дозволяв собі людей бити, вкидати дітей у ставок. Сам ставок утримує у центрі села без належного оформлення і нікого не допускає до нього, а це ж громадське місце!
Коли Валерій Білецький таки залишив сільську раду, громада села почала вирішувати, як надалі розпоряджатися бюджетними коштами, освоювати їх на освітлення вулиць, благоустрій, радилися, хто буде контролювати, а хто організовувати роботи, виникало багато питань, як правильно все це робити. Одним словом, розпочали вчитися господарювати самі на власній території. Ставок, зокрема, запланували зробити громадською зоною відпочинку , разом окультурити прибережну смугу.
— Ми хочемо обрати такого голову, котрому повністю довіряємо, котрий працюватиме на громаду, а не для себе. І щоб нам усім хотілося йти й допомагати йому, — висловили терешківці свої сподівання до майбутнього нового обранця.
На події побувала Наталія ДАВИДЕНКО