На Кам’янщині під час розкопок скіфського кургану знайшли сервіз ліпного столового посуду

Середньодніпровська Скіфська експедиція Інститут археології НАН України розпочала роботу на території села Жаботин Кам’янського району 24 липня. Про це інформує Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

В експедиції беруть участь професор, начальника відділу раннього залізного віку, відомий скіфолог Сергій Скорий, а також провідні археологи та волонтери з Києва, Харкова, Полтави та м. Кам’янки.

Експедиція досліджує групу курганів на західній околиці села, яка складається з 9 насипів. Вчені вже дослідили два кургани, які підтверджують версію науковців про те, що це є ранньоскіфське поховання VІІ ст. до н.е, яке проживало в басейні р. Тясмин і її приток з VІІІ до ІІІ ст. до н.е.

Дослідження буде продовжуватися і надалі. Першого серпня працівники під час разкопок чергового ранньоскіфского кургану (третього), знайшли сервіз ліпного столового посуду. Серед знахідок: корчага, 2 кубка, миска, черпак. Усі віднайдені речі якісного чорного лощення і прикрашені багатим геометричним орнаментом.

Після закінчення досліджень, вчені планують розробити туристичний маршрут для тих, хто хоче познайомитися з культурою раннього залізного віку.