На Купайла у Легедзиному

    У день літнього сонцестояння, в найкоротшу ніч року, в період апогею життєвої сили природи відбудеться свято Сонця і Води.

Спілкування з природою, занурення у давню культуру через спів, танці, забави, плетіння вінків, наряджання Купайлиці, катання на човнах та гойдалках, пошуки квітки папороті, купальський вогонь, зустріч сонця та купання в ранковій росі подарують учасникам свята незабутні емоції та здоров’я на цілий рік.

   24 червня 2017 року в селі Легедзине на давній землі трипільців проходило святкування Купайла.

  Купальське дійство в с. Легедзине відбудеться вже сьомий рік поспіль. Його особливістю є максимальна наближеність до природності й традиційного змісту свята Купайла та співучасть усіх відвідувачів дійства. Щорічно на фестиваль приїздять гості з з усієї України  з метою згадати давні традиції та відродити їх у своїх рідних селах та регіонах. Фольклористи здійснюють постійні експедиційні дослідження та вивчають джерела з метою більш правдивого відтворення давніх купальських обрядодійств, пісень та ритуальних атрибутів свята.

  Темою цьогорічного свята була “Квіти й трави в народній культурі українців”. Майстер-класи, лекторії, виставки та арт-проекти присвячені світу рослин та квітів у традиційному народному мистецтві та культурі.

   Гостею на цьогорічному святі була  KATYA CHILLY, унікальна співачка, дослідниця глибинних джерел та живої сили музики і української традиції.