На Майдані буде віче у п’ятницю

Народне віче пройде в Києві з нагоди річниці початку подій на Майдані Незалежності 21 листопада.

Про це сказав міністр культури Євген Нищук на брифінгу, повідомляють"Українські новини".

"На Майдані Незалежності з 18:00 до 20:00 буде проходити Народне віче, а також творча програма "Пісні свободи", - заявив він.

Нищук зазначив, що в концерті візьмуть участь виконавці, які виступали на ньому під час подій Євромайдану: "Мандри", Сестри Тельнюк, Марія Бурмака.

Пам'ятні заходи розпочнуться з покладання квітів до хреста Героїв Небесної сотні на вулиці Інститутській у Києві.

Із 16:00 до 17:00 з Михайлівської площі до Майдану пройдуть маршем члени самооборони.

Нищук додав, що заходи будуть проходити паралельно на Майдані та в "Українському домі", де заплановано фотовиставку й кінопокази.

Міністр і "голос Майдану" наголосив, що заходи приурочені до річниці подій на Майдані не носитимуть святковий характер.

Нищук надав журналістам план заходів на 21 листопада з нагоди Дня гідності й свободи.

О 10:00 на Майдані Незалежності відкриють фотогалерею, присвячену подіям Євромайдану й антитерористичної операції (АТО).

О 12:00 в "Українському домі" відкриють виставку фотографій і артефактів з Майдану "Шлях до свободи".

У цей же час на Майдані відбудуться фініш польсько-українського пробігу "Бігцем на Майдан" і польська фотовиставка.

О 15:00 на Майдані відкриють міжнародну благодійну виставку "Україна – це я", під час якої учасники зберуть із лампадок герб України й вітання: "Слава Україні - Героям Слава!".

О 17:00 в "Українському домі" презентують пошту Майдану, охочі зможуть написати й відправити лист у фірмових конвертах із пам'ятними марками.

О 19:10 - презентація проекту "Книга-Реквієм "Небесна Сотня".

З 19:30 до 21:30 працюватиме Літературна сцена, звучатиме поезія про свободу й гідність.

З 21:30 до 23:00 об'єднання кінематографістів "Вавилон 13" показуватиме документальні фільмів, присвячені "Євромайдану".

Обраний депутатом журналіст і громадський активіст Мустафа Найєм закликав тих, хто першими вийшов на Майдан 21 листопада 2013, знову прийти на нього цього року.

Як відомо, з цього року 21 листопада в Україні відзначатиметься День Гідності та Свободи. Це визначеноуказомпрезидента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

Увечері 21 листопада у 2013 році люди вийшли на Майдан Незалежності у Києві протестувати проти рішення тодішнього президента Віктора Януковича відкласти давно очікуване підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ігнорування вимог громадян на Майдані та жорстокі спроби розігнати протестувальників вилилися в багатомісячний масовий протест по всій Україні і в Києві зокрема.

Він завершився розстрілом понад сотні людей у центрі столиці, втечею Януковича за кордон – а відтак і зміною влади в Україні.

Джерело:pravda.com.ua