На металобрухт чи під виробництво?

Як відомо, комплекс будівель і споруд колишнього ВАТ «Метровагонмаш», який перейшов у власність Фонду державного майна, продається державою. Як офіційно зазначає на своєму сайті вказане відомство, повторний продаж на аукціоні в електронній формі об’єкта державної власності групи А відбудеться 2 березня 2018 року.

Начальник відділу з питань приватизації ФДМ Є.Заставенко повідомляє, що початкова ціна об’єкта з урахуванням ПДВ становить 9 277 608,00 грн. В умовах продажу передбачено, що подальше призначення та використання об’єкта покупець вирішує самостійно. Під час експлуатації він повинен здійснювати заходи щодо збереження навколишнього середовища, забезпечувати дотримання санітарних та екологічних норм, вимог природоохоронного законодавства, правил пожежної безпеки згідно з чинним законодавством України. Питання використання земельної ділянки під придбаним об’єктом вирішуватиметься покупцем самостійно згідно з чинним законодавством після підписання акту передачі об’єкта.

Кінцевий термін прийняття заяв на участь в аукціоні  — 26 лютого 2018 року до 17.00. Аукціон в електронній формі буде проведено Товарною біржею «Універсальна товарно-сировинна біржа» 2 березня 2018 року, час початку торгів (початок аукціону) — 10.00, час закінчення внесення цінових пропозицій (закінчення аукціону) — 12.00. Додаткову інформацію зацікавленим можна отримати в РВ ФДМУ по Черкаській області за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 205, каб. 404, понеділок — четвер з 9.00 до 17.00, у п’ятницю та передсвяткові дні з 9.00 по 16.00. Телефон для довідок (0472) 37-26-61, час роботи — з 9.00 до 18.00, крім вихідних.

Отже, ми не знаємо хто переможе в аукціоні і з якими намірами придбає завод — відновити виробництво зі створенням робочих місць, чи захоче піти найлегшим шляхом і заробити на його вирізанні й знищенні. До того ж, ФДМ продає лише приміщення заводу, а обладнання вже продане акціонерами і воно вже має власника. Яким чином тепер можливе бажане для громади відновлення виробництва? Як і про що домовлятимуться власники обладнання і приміщень? Про це дізнаємося вже навесні.

Наталія ДАВИДЕНКО