На посаду омбудсмена висунуто шполянина

Нові обличчя

    Правозахисника, адвоката і добровольця родом зі Шполи Андрія Мамалигу висунуто кандидатом на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.       Про це сам Мамалига заявив на прес-конференції в УНІАН.

    За словами Андрія Мамалиги, 16 травня, народними депутатами зібрано необхідну кількість підписів на підтримку його кандидатури. Тепер він офіційно є кандидатом на цю посаду.

-            Фактично, це є формальна підстава, щоб вважати, що моя кандидатура вже висунута, — сказав він і додав, що всі необхідні документи для проведення спецперевірок, декларацій тощо вже були подані.

   Мамалига зауважив, що на посаді омбудсмена планує провести моніторинг та внести пропозиції щодо приведення до європейських стандартів місць утримання засуджених та взятих під варту на етапі досудового слідства. Також він має намір внести зміни до ряду положень Кримінального процесуального кодексу, які, на його думку, порушують права людини. У правозахисника є пропозиції щодо захисту прав громадян України, тимчасово переміщених з окупованих території АР Крим та Донбасу. Серед іншого він планує внести зміни до законодавства, якими ліквідувати інститут «процесуального керівництва» під час досудового слідства. Правозахисник також наголошує на необхідності постійного контролю та запобігання порушення прав і свобод людини і громадянина під час досудового слідства та судового розгляду в судах всіх інстанцій. Крім того, Мамалига виступає за захист прав і свобод людини і громадянина, проголошених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами.