На розвиток кооперативів Черкащини — 2 млн грн

Розвиток кооперативного руху на Черкащині лишається серед пріоритетних та є напрямом реалізації Стратегії розвитку-2020. Нинішнього року на підтримку кооперативного руху виділили з обласного бюджету 2 млн грн на умовах співфінансування, — говорить начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Натепер в області зареєстровано 114 кооперативів. З них 84 діючих: 18 з обробітку землі та збирання врожаю, 27 молочарських, 23 м’ясних, 10 плодоовочевих та 34 інших.

— Затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, — додає Ігор Колодка. — Шукаємо ініціативні групи та вивчаємо заяви бажаючих утворити кооперативи.

Цьогоріч в області планується реконструкція 16 існуючих та будівництво 15 нових об’єктів: у галузі рослинництва — реконструкція двох овочефруктосховищ, п’ять зерносховищ та будівництво сіносховища, лінії по виробництву палет із соломи, спорудження теплиць; у галузі тваринництва — реконструкція двох корівників, чотирьох свинарників, з виробництва телятини — три, будівництво трьох корівників, одного свинорепродуктора, одного свинокомплексу, інкубатора, чотирьох молочнотоварних ферм, цеху з забою та заморозкою сільськогосподарських тварин, лабораторії зі штучного осіменіння свиней.

Це дасть можливість створити майже 300 додаткових робочих місць в сільському господарстві.