НА «ШЕ.FESTІ» ВІДКРИВАЛИ НОВОГО ШЕВЧЕНКА

З 22 по 23 серпня на батьківщині Тараса Григоровича Шевченка в селі Моринці, що на Звенигородщині, проходив всеукраїнський благодійний фестиваль Тараса Шевченка. Метою цього заходу було відкинути штампи і відкрити українцям нового ― молодого, привабливого, сучасного Шевченка.
У рамках фестивалю діяли просвітницька галявина та галявина художника, кінопоказ, театральна сцена, ярмарок, майстер-класи народних ремесел та велика музична сцена.
Учасники «Ше.festy» мали змогу взяти участь в екскурсіях Моринцями, майстер-класах, літературних читаннях, вправлятися в українських бойових мистецтвах тощо. Проводились і вистави творів Тараса Шевченка,так звані театральні перформанси.
На великій музичній сцені стадіону українські музиканти представили учасникам фестивалю твори Шевченка в реп та рок стилях. Ярмарок був представлений різноманітними виробами ручної роботи: картинами, виробами з глини та дерева, вишивкою, прикрасами, літературою патріотичного спрямування. В майстер-класах мали змогу взяти всі бажаючі, а майстри з великим терпінням навчали робити і ляльки-мотанки, і розмальовувати вироби, і оформляти пряники тощо.
У фестивалі взяли участь знаний казкар Сашко Лірник, письменник Василь Шкляр, харківський художник Михайло Дяченко, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, поет та телеведучий Дмитро Лазуткін, реп-гурт «Апокриф» та інші.
Такий захід проводився вдруге. Перший всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка відбувся минулого року і був приурочений до 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Відвідали його до п'яти тисяч людей. Тоді отримані кошти, а це понад 19000 гривень, направили на підтримку військових при-кордонної застави «Оршанець». Нинішнього року також усі зібрані кошти спрямують на підтримку українських Вабить козака козацька тематика
На «Ше.festі» «Шполяночці +» вдалося поспілкуватися з нащадком давнього козацького роду із Вінничини Петром Пипою, який є продовжувачем народної української школи майстрів-різьбярів, і роботи якого були неодноразово представлені на виставці в козацькому селищі Києва «Мамаєва Слобода».
Петро Пипа, який за фахом лісник, перетворює засохлі стовбури дерев у диво-композиції. Крім рельєфної різьби, майстер виготовляє шкрябанки.
З 1998 року різьбяр бере участь в обласних, регіональних,всеукраїнських виставках. Реалізує мистецькі проекти: «Звитяжне козацтво» (різьба по дереву), «Гетьмани України» (шкрябанки), а також «Біблійні мотиви» (різьба по дереву та шкрябанки).
У минулому році до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка Петро Пипа представив унікальну виставку: 200 писанок-шкрябанок і 20 різьблених на дереві полотен, на яких автор зобразив портрети Великого Кобзаря, а також ілюстрації до його творів. Окреме місце в творчості Петра Пипи посідають вирізьблені порт-рети легендарного козака Мамая.
Козацька тематика вабить Петра Пипу недаремно, адже, ― як каже сам, ― він — козак у 6-му поколінні.
Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).