Ловити рибу в орендованих ставках можна всім

У відповідності до Конституція України, Водного кодексу України, Закону України “Про аквакультуру” водні ресурси є об’єктами права власності українського народу.

Часто у мешканців виникають питання щодо ловлі риби на орендованих ставках: орендарі нерідко проганяють з водойми рибалок, мотивуючи це тим, що вони запускають у ставок рибу і ловити її абикому не можна.

Для багатьох стане великим відкриттям те, що вони на законних підставах можуть ловити рибу навіть на орендованих ставках.

Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).

Згідно з Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства, у рибогосподарських водоймах України дозволяється здійснення любительського і спортивного рибальства всім громадянам України, іноземним громадянам, а також особам без громадянства. Любительське і спортивне рибальство (далі – любительське рибальство) на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях: риба – 3 кг, раки — 30 шт.

Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі.

Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів.

Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників поліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем.

У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.

Звертаємо увагу, дані вимоги законів стосуються всіх водних об’єктів, що знаходяться в оренді.

За інформацією прес-служби Шполянської ОТГ