На Шполянщині втричі збільшилася кількість звернень до медичних закладів через укуси тварин

Фото тематичне

У Шполянській об'єднаній територіальній громаді кількість звернень за антирабічною допомогою (ред.- антирабічна допомога складається з місцевої обробки рани, введення антирабічної вакцини або одночасного застосування антирабічного імуноглобуліну та вакцини) збільшилась з 16 до 31 за аналогічний період минулого та поточного років. У минулому році 1 особа потерпіла від нападу безпритульної тварини, в 2024 році – вже 9 осіб.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного ценру контролю та профілактики хвороб.

Із метою посилення заходів по боротьбі зі сказом Шполянським відділенням Звенигородського районного відділу Черкаського обласного ЦКПХ підготовлено та подано матеріали для заслуховування на засіданні місцевої комісії з ТЕБ та НС.

У заході взяла участь завідувачка Шполянського відділення Марія Михайленко, яка поінформувала щодо стану антирабічної допомоги населенню, звернула увагу на недостатній рівень виконання програми роботи по врегулюванню чисельності безпритульних тварин, які є однією із загроз розповсюдження сказу, створення неблагополучного епідемічного прогнозу щодо захворюваності на сказ людей та необхідність активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Фахівчиня Центру надала відповідні пропозиції, що увійшли до рішення зазначеної комісії.

Загалом, епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається невтішним, враховуючи труднощі регулювання чисельності безпритульних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях.