На Шполянщині згадали про Богом забуте село

Приємно інколи відчувати нам, журналістам, що окремі матеріали в газеті стимулюють органи влади до реакції на ті чи інші нагальні проблеми району. Ось і тепер, лише після виходу матеріалу «Шполяночки+» про дітей маленького села Коротине Антонівської сільської ради, які через погану дорогу до Антонівки не мали змоги відвідувати школу, районне керівництво інтенсивно зацікавилось цією тематикою.

Проблемний відрізок шляху на село Коротине буде приведено до належного стану, — обіцяє голова Шполянської РДА Володимир Потапенко на офіційній інтернет-сторінці адміністрації. Світлини, що ілюструють матеріал свідчать про виїзд чиновників на місце події, де вони, очевидно, пересвідчились у слушності питання.

За словами керівника району, досягнуто домовленості із сільським головою села Антонівки Олегом Годлевським та начальником Шполянського райавтодору Віктором Мадюдею про ремонт цієї дороги.

— За кілька днів дорогу буде прогрейдеровано, а згодом завезуть і щебінь для підсипки. Про його придбання вже потурбувались у сільськогосподарському приватно-орендному підприємстві СПОП «Відродження», — запевняє чиновник в офіційному повідомленні.

Натомість залишається відкритим питання про відірваність Коротиного від навколишнього світу. Мешканці села порівнюють власне існування з життям індіанців у резерваціях. Оскільки відсутність дороги — це лише невелика часточка тих проблем, які супроводжують селян.

— У нас немає ні якісних доріг, ні клубу, ні магазину, у ФАПі нічого немає для послуг, до нас не їдуть ні лікарі, ні ті, що скупляють молоко, автобуси не ходять, — розповідає найстарший житель села Василь Кармаліта. — Не життя, а якісь муки. Хоч живим закопуйся. А колись же тут і школа була, життя вирувало, процвітало.

Тож, матимемо сподівання, що звернувши врешті-решт увагу на проблеми Коротиного, влада не спустить цю справу на гальмах і не самоусунеться від її подальшого вирішення. Адже селяни — такі ж люди, як і всі, також мають власні потреби для забезпечення пристойного життя. Та й не тільки влада мусить відповідати. Багато залежить і від місцевих орендарів навколишньої землі. Логічним було б, щоб ті, хто її обробляє, пропорційно вкладали у соціальну сферу території зароблені кошти. Дехто із орендарів вже давно практикує таку схему, і життя в таких селах суттєво відрізняється в частині стану соціальної сфери. Та поки така практика дійде до Коротиного, чи залишиться там хтось із людей?

Сергій ЗУБАТОВ