На сцені — понад 60 років!

ЛЮДИ НАШОГО МІСТА

Шполянка Поліна Слюсар народилася 25 квітня 1937 року у Надточаївці у багатодітній родині колгоспників. Закінчила семирічну школу у селі і відразу пішла сапати буряки до колгоспу — у 1953—1956 роках. Молода і енергійна жінка стала передовою ланковою, а особливо надихала на працю постійна супутниця — її величність українська народна Пісня. Поліна співала і в хорі, і в ансамблі, яким керував Володимир Павленко.

У 1956 році Поліна Андріївна вийшла заміж у Шполу. З чоловіком Борисом Івановичем збудували будинок, виростили доньку і сина.

Чоловік молодим помер, залишивши по собі невимовний сум… У колгоспі імені Жданова Поліна трудилася ланковою на буряках, потім — у тваринництві. Після виходу на пенсію ще певний час працювала черговою. Поліна Андріївна має четверо внуків і троє правнуків.

У далекому 1956 році Борис Шемет організував хор-ланку під керівництвом Антоніни Береговенко, потім нею керував Олександр Свердюк, а нині це — ансамбль «Берегиня» під керівництвом Лідії Поліщук.

— Скільки себе знаю, увесь час співаю, — жартує Поліна Андріївна. — А точніше — заспівую. Пам’ятаю, чистимо буряки, а тут приїжджає з баяном світлої пам’яті Павло Поліщук. То співає наша хор-ланка на полі. А радості було, сміху, жартів! Спів — це здоров’я, це сила і енергія. Далі з поля нас машина везе на репетицію в міський будинок культури.

— Вона єдина з моєї хор-ланки, яка вперше була утворена в Шполі, і досі активно співає, — розповідає Олександр Свердюк. — Це людяна, оптимістична жінка, душа компанії, світла людина з доброю аурою. Вона володіє чудовим тембром альту і завжди була в народній самодіяльній хор-ланці колгоспу солісткою-заспівувачкою. Вона — справжній лідер колективу, завжди весела, в гарному настрої.

Життя за плечима, немов кадри із художнього кінофільму. І не віриться, що пережито скільки. У пам’яті зовсім ясні спогади про війну — розриви снарядів, постійна тривога, хованки у погребах. Батько працював у колгоспі бригадиром, з перших днів війни пішов на фронт і повернувся додому інвалідом.

Якими б складними не вдавалися роки, а пісня завжди допомагала боротися зі смутком та труднощами. Зі шкільної парти Поліна покорила сцену, стала улюбленицею земляків. Їздили з концертами по всьому району, багато разів показували ансамбль по телебаченню, зокрема, у програмі «Фольк-музік» з Оксаною Пекун на Першому Національному каналі, у передачі «Надвечір’я» Галини Щербатюк. Насолоджувались її унікальним виконанням у складі «Берегині» і численні учасники Сорочинського ярмарку на Полтавщині, «Зимових ігор» у Чигирині, фестивалю «Козацькі забави», огляду-конкурсу «Садок вишневий коло хати» у Городищі. А районні чи міські заходи взагалі ніколи не обходяться без колоритних виступів нашої колоритної хор-ланки. Тож напередодні дня народження вітаємо наш золотий голос Шполянщини та надсилаємо найкращі побажання — щасливого довголіття та радісних моментів творчих злетів!

Надія СВІТЛА.