На тобі небоже, що мені негоже або як Потапенко Шполі фонтан підсунув

   Минулого тижня на своїй офіційній веб-сторінці Шполянська РДА оприлюднила повідомлення, в якому висловила подяку голові Черкаської облдержадміністрації Юрію Ткаченку за сприяння у виділенні субвенції для Шполянського району на реконструкцію площі Героїв Майдану у Шполі.

    Хто і коли ініціював такий проект та що очікує на шполян у центрі міста, дізнавалась «Шполяночка +».   

   Як йдеться в офіційному повідомленні Шполянської РДА, минулого року голова райдержадміністрації Володимир Потапенко став ініціатором реконструкції площі Героїв Майдану, де на місці колишнього пам’ятника Леніну мав з’явитись фонтан. Як наголошують в РДА питання було обговорено з громадськістю міста, яку підтримав і губернатор Черкащини Юрій Ткаченко, за сприяння якого Кабінетом Міністрів України підписано розпорядження №463, за яким Шполянщина отримає на ці цілі субвенцію з державного бюджету в розмірі 688 тисяч гривень. Нагадаємо, що раніше на реконструкцію постаменту колишнього пам’ятника Леніну вже було виділено 380 тисяч гривень. Тож загальна сума коштів становить 1 мільйон 32 тисячі гривень.  

   Певно, просто не можливо не порадіти за таку щедрість обласного керівництва, яке спромоглося «випросити» для Шполянського району субвенцію з державного бюджету для втілення ідей голови РДА. Не важко уявити і радісних малюків, які бігають у літню спеку біля прохолодних фонтанів у центрі міста... і задоволених шполян, які відпочивають на комфортних лавочках біля ошатно облаштованих клумб… Та, як каже народна мудрість, було б весело, аби не було так гірко! Адже для втілення у життя такого проекту, лише за мінімальними підрахунками при існуючому рівні цін, Шполі потрібно мати не 1, а як мінімум, 10 мільйонів гривень. І якщо навіть вже виділеного мільйона гривень і вистачить для виготовлення проектно-кошторисної документації, то де візьмуться іще 9 не знає ніхто? Та про це в районній державній адміністрації, мабуть, не подумали! І перекинули ці турботи «із хворої голови на здорову», а саме на плечі міської ради.

   Адже, незважаючи на те, що гроші з державного бюджету виділені саме Шполянській РДА, як ініціатору проекту, її голова Потапенко своїм розпорядженням перекидає першу частину субвенції, а саме 340 тис грн. на міську раду. Мовляв, нате і робіть що хочте, а ми уважно вас контролюватимемо.

  Та якби ще тих коштів вистачало на втілення задуму, то можна було б і робити, а тут навіть шляхом елементарних математичних підрахунків зрозуміло, що виділена сума не перекриває навіть десятої частини коштів, які потрібні для реалізації геніального проекту голови РДА.    

   У Шполянській міській раді новину про реконструкцію площі зустріли із подивом, хоча вже і звикли до геніальних інсинуацій «будівлі» навпроти. А як назвати ще той факт, коли до такого масштабного питання підходять задом-наперед?! Адже не секрет, що спочатку такий багатомільйонний проект мав пройти громадське обговорення, конкурс на кращий проект-ескіз, геодезичні дослідження, виявлення наявних комунікаційних систем та можливостей поєднання з ними нових (аби у людей в хатах не зникла ще й та вода, що є – ред.), державну експертизу, а вже потім отримати підставу для виділення конкретної суми бюджетних коштів.

   — Такий масштабний проект стосується інтересів всієї громади, тому, звичайно, мене дещо здивувало таке одноосібне рішення голови райдержадміністрації, який по суті має перейматись проблемами району, а не керувати Шполянською об’єднаною територіальною громадою, де головним господарем є громадяни, які і встановлюють послідовність пріоритетів, — коментує ситуацію міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко. — Тому перед тим, як ініціювати такий проект, треба було б як мінімум зібрати громадські слухання і запитати у людей чи хочуть вони фонтани, чи може в першу чергу таки потрібно вирішити проблеми з водою, сміттям, ремонтом тротуарів, чим і переймається сьогодні міська рада. Так, незабаром розпочнеться перша частина робіт із будівництва водогону на південному масиві міста. А вже потім будемо думати про наведення краси на площі, де, до речі, немає жодних неестетичних явищ.

   Важко зрозуміти чим керувався голова райдержадміністрації «виклянчивши» в держави саме таку суму коштів і де збирався знайти решту, але вочевидь ніхто не вважатиме розумною міську владу, якщо вона візьметься нині з наявним фінансовим мізером рити площу, без жодних гарантій на те, що недостатні  кошти таки надійдуть? І якщо вже так хотілось допомогти Шполянській об’єднаній територіальній громаді, то чи не краще було б попросити кошти для будівництва такого потрібного водогону для міста, чи завершення будівництва очисних споруд, на якому вже можна ставити хрест через загублену документацію і давно усунених з владних постів всіх причетних до будівництва суб’єктів? До речі, коли Володимир Потапенко балотувався на посаду голови Шполянської ОТГ, у його виборчій програмі не стояло питання реконструкції площі, а навпаки, багаторазово обіцялось забезпечити шполян якісною водою. А тут виявляється, що шполяни найбільше хочуть оновленої площі в місті та фонтану замість якісної води?!

До теми:

  При цій нагоді пригадався постійний потік інформації у всеукраїнських ЗМІ про діяльність молодого і прогресивного міського голову Ірпеня Володимира Карплюка. Ситуація зовсім схожа на шполянські політичні реалії: мер володіє великою підтримкою у громади і перебуває під жорстким пресингом з боку політиків та чиновників різного розливу. Як йому вдається впевнено контролювати землю під ногами, не важливо та головним результатом є разючі зміни у місті, втілення проектів не просто з оновлення території, а з елементами цікавого креативу, сучасного модерну. Порівнявши ж ірпінські ескізи з ескізами від Володимира Потапенка, не виникає жодного сумніву, який учасник  гарантовано програв би конкурс (див. рис. – 2 картинки площадей вместе). То чи не варто йому зайнятися більш корисними справами, які і належить виконувати голові району — віднайти кошти, наприклад, на ремонт доріг до сіл у районі, клопотати про задіяння виробничих площ на заводі запасних частин на потреби української обороноздатності, чи пришвидшити врешті-решт виконання Указів Президента по створенню об’єднаних територіальних громад?!

Наталія СТОРЧАК