Нова Конституція повинна зруйнувати монополізм олігархів на владу

Новий суспільний договір, тобто нова Конституція — це головна умова для побудови справедливої та сильної України. Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

За її словами, чинна Конституція 1996 року виконала головне завдання — закріпила державність, але водночас має низку вад.

По–перше, вона де-факто «цементувала кланово-олігархічні домовленості». Саме тому потрібне ухвалення нового Основного закону, який працюватиме в інтересах народу, а не кланів.

По-друге, саме через олігархічні домовленості український народ був позбавлений головного права — бути єдиним джерелом влади.

Третя вада чинної Конституції, вважає Тимошенко, полягає в тому, що всі гілки влади є безконтрольними, а тому абсолютно безвідповідальними.

Фундаментальною вадою чинної Конституції, за словами Тимошенко, є надзвичайно слабке місцеве самоврядування: «Україна має бути унітарною державою, але потребує фундаментального посилення прав місцевого самоврядування».

Юлія Тимошенко переконана, що наразі суспільство має створити потужну концепцію нового суспільного договору — проект нової Конституції.

Політик впевнена, що за 9 місяців внаслідок суспільної дискусії має народитися проект гармонійного суспільного договору, у якому представники влади не можуть змінювати навіть кому.

«Я як кандидат у президенти і команда партії «Батьківщина» — однодумці з українським суспільством щодо «перезаснування держави» на основі нового суспільного договору, який би закріпив права і свободи людей, забезпечив справжні фундаментальні гарантії виконання цих прав і свобод», — наголосила вона.